Son 24 Saat İçinde En Çok Bu 5 Kripto Para Düştü! Düşüşler Neden Yaşandı?

Son 24 saat içinde tüm kripto piyasasında bir düşüş havası hakim olsa da bu beş kriptonun en çok değer kaybını yaşadığı görülüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 14 Ağustos’ta 48.200 dolara kadar yükseldikten sonra düzeltmeye girdi. Bitcoin’in bu geri çekilme sırasında 44.300 dolar bandına kadar gerilemesi altcoin’lerde de aşağı yönlü hareketlerin yaşanmasına sebep oldu.

Son 24 Saatte En Çok Düşen Altcoin’ler

Son 24 saat içinde Binance’ten elde edilen verilere göre en çok değer kaybeden ilk beş altcoin’in Audius (AUDIO), Polkastarter (POLS), Dodo (DODO), dForce (DF) ve Frontier (FRONT) oldukları görülüyor.

Bu kripto para birimleri içinde en çok değer kaybeden yaklaşık olarak %25’lik düşüşler Audius oldu. Elde edilen verilere göre AUDIO, 17 Ağustos’ta 4.07 dolara kadar yükseldi ve bu yükseliş sonrasında düzeltme yaşıyor. Yazının kaleme alındığı anda 2,62 dolardan işlem gören Audius’un rekor fiyatı 4,99 dolar bandındaydı. Bu sebeple kripto para biriminin bir rekor kırdığı söylenemez.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu noktada AUDIO token’ın yükselişinin arkasında TikTok ile işbirliğinin açıklanmasının olduğu düşünülüyor.

Öte yandan son 24 saat içinde en çok değer kaybeden ikinci kripto para birimi POLS oldu. Polkastarter da AUDIO gibi 17 Ağustos’ta dik bir yükseliş kaydettikten sonra düşüşe geçen kripto paralardan biri. 17 Ağustosta 2,49 dolara kadar yükselen POLS, yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,78 dolardan işlem görüyor.

Dodo (DODO), dForce (DF) ve Frontier

Son 24 saat içinde yaklaşık olarak yüzde 14 değer kaybeden DODO, en çok değer kaybeden üçüncü kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,87 dolardan işlem gören DODO’nun dün 2,28 dolara kadar yükselmiş olduğu görülüyor.

Buna ek olarak son 24 saat içinde DF yaklaşık olarak yüzde 14 değer kaybederken FRONT’un da yaklaşık olarak %13 değer kaybettiği ifade edilebilir.

Dolayısıyla aslında düşüş oranlarına bakıldığında ayı piyasalarında görüldüğü gibi %50’lik %40’lık bir geri çekilmenin olmadığı görülüyor. Ayrıca düşüş yaşayan kripto para birimlerinin çoğunun ani yükselişler sonrasında düzeltme yapıyor olması da endişelere yer olmadığının göstergesi olarak nitelendiriliyor.
Bu haber 5969 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER