Popüler Bitcoin Borsası Hacklendi: XRP ve Birçok Altcoin Çalındı!

Bugün piyasası sarsan bir gelişme ortaya çıktı ve Japon Bitcoin borsası Liquid’in hacklendiği ortaya çıktı. Whale Alert’e göre bilgisayar korsanları, 11 milyon XRP de dahil olmak üzere Liquid’den 80 milyon dolar değerinde kripto para çaldı. Bu olay, piyasa fiyatlarını biraz aşağı itti. Bitcoin ve ETH yazım sırasında düşüş trendinde yer alıyor.

Bitcoin borsası Liquid saldırıya uğradı! XRP, TRX BTC, ETH çalındı

Bugün erken saatlerde, Japon kripto borsası Liquid’in Twitter hesabı, platformun bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradığını duyurdu. Hacker’lar borsadan 11 milyon XRP’nin yanı sıra TRX, Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere 80 dolarlık kripto para çekmeyi başardılar.

Liquid’in tweet’i, kötü niyetli kişilerin 100’den fazla Bitcoin, neredeyse 10 milyon TRX, 11 milyon Ripple bağlantılı XRP ve 60 milyon dolara yakın Ethereum ve çeşitli ERC20 tabanlı tokenleri çalmayı başardığını gösteriyor. Çeşitli kripto para birimlerinin büyük hareketlerini takip eden Whale Alert Twitter hesabı, Liquid ekibinin tweetinde hackerlara ait olarak belirtilen XRP adresine 9.840.490 XRP taşındığını fark etti. Bithomp analitik web sitesi, bu cüzdana toplamda yaklaşık 11,5 milyon XRP tutarında üç transfer yapıldığını gösteriyor.

Sıcak cüzdanlar tehlikeye girdi! Borsanın tweet’i, ilgili çalınan kripto paraların aktarıldığı BTC, TRX ve ETH cüzdanlarından da bahsetti. Tweet’e göre, kötü niyetli kişiler tarafından çekilen varlıklar sıcak cüzdanlarda tutuluyordu ve şimdi ekip kripto paralarını soğuk cüzdanlara taşıyor.
Bu haber 6162 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER