Eurex, Bitcoin (BTC) ETN’i Başlattı

Eurex, artan Avrupa talebi doğrultusunda Bitcoin (BTC) ETN’i başlattı

Bitcoin tarafından desteklenen borsada işlem gören senetler (ETN) Avrupa pazarına girmeye hazırlanıyor.

Avrupa’nın en büyük vadeli işlem ve opsiyon borsası Eurex, 13 Eylül’den itibaren bitcoin ETN vadeli işlemlerini listeleyecek.

Genel olarak, dijital varlıkların benimsenmesi arttıkça kurumsal yatırımcılar sektöre daha fazla hizmet ve erişilebilirlik arayışına girecekler. Fidelity Digital Assets’in 2021 Corporate Investor Digital Assets Study araştırmasına göre, dijital varlıkların çekiciliği kurumsal yatırımcılar için özellikle son yıllarda oldukça artmış durumda.urex, artan Avrupa talebi doğrultusunda Bitcoin (BTC) ETN’i başlattı.

ölgenin kurumsal kripto riski, bir önceki yıla göre %45’ten %56’ya yükseldi. Avrupalı ​​kurumsal yatırımcıların yaklaşık %77’si, 2020’de yatırımcıların yaklaşık %66’sı olan dijital varlıkların bir portföyün parçası olması gerektiğine inanıyor.

Eurex’in yönetim kurulu üyesi Randolf Roth şunları söyledi:
“Kurumsal yatırımcılardan güvenli ve düzenlenmiş bir ortamda Bitcoin yatırımı yapmak için önemli bir talep var. Bu yenilikçi sözleşmeyi sunan ilk düzenlenmiş borsa olmaktan memnuniyet duyuyoruz”

Vadeli işlem sözleşmesi, Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören ETF/ETN sözleşmelerinden biri olan Bitcoin Exchange Traded Crypto’ya dayanmaktadır.

ETC Group, yeni vadeli işlem sözleşmesinin avro cinsinden alınıp satılacağını belirtti.
Bu haber 15064 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER