Ülke her açıdan tıkandı

Her geçen gün ülkedeki tıkanmalar artarak devam etmekte .

Her geçen gün ülkedeki tıkanmalar artarak devam etmekte .
Tedarikçi firmaların, dövizin yükselmesini gerekçe göstererek akaryakıt bayilerine sevkiyat yapmamalarından dolayı . Geçen gün trafikteki akış , tıkanmaları da beraberinde getirdi .
Sn. Saner’le ilgili olarak sosyal medyaya atılan görüntüler de ayrı bir olumsuzluğa daha doğrusu olumsuzlukların yaşanmasına neden oldu .
Bakanlar Kurulu, istifa etse de yeni Bakanlar Kurulu kurulana kadar mevcut istifa etmiş Bakanlar Kurulu , rutin işleri yapmakla mükellef . Maalesef bu işler de yapılmıyor olacak ki tıkanıklık artarak devam etmektedir .
Sn. Başbakanla ilgili olduğu iddia edilen kaset konusu ise Poliste soruşturulmakta . Her hangi bir resmi açıklama henüz yapılmış değil .
Bu konuda gerek sosyal medyada gerekse de fısıltı gazetesinde yazılan ve söylenenler çok . Konu polis tarafından araştırılmakta olduğundan , şimdilik bu konuda görüş ve yorum yapmam şık olmasa gerek . Gelişmeleri beklemek ve açıklamalar olacaksa onları dinleyip bu konudaki görüşlerimi ondan sonra açıklamayı uygun buluyorum .
Aksi , soruşturmanın selameti açısından uygun olmayacağı kanısındayım .
Efendim , Dünyayı ilgilendiren ve bilhassa batının çok yakından merak ve endişe ile takip ettiği bir konuya girmek istiyorum !
TC Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan’ın Afrika’ya yapmış olduğu ziyareti ve bu kıtada birçok ülke ile yaptığı ikili anlaşmaları ve bunların dünya nezdinde oluşturduğu yankılara değineceğim .
Sn. Erdoğan’ın Afrika ziyaretinde, gerek Ankara ve gereke BM Teşkilatının genel kurulunda yapmış olduğu konuşmalardaki içeriği, Afrika’da da dile getirerek orada da destek ve takdir toplamıştır .
Neydi Sn. Erdoğan’ın BM Teşkilatı ile ilgili söyledikleri ?
“Dünya beşten büyüktür .”
Bu cümle BM GK Üyelerine gönderme yapılan bir cümle .
Aslında bu cümle bir doktrinin cümlesi .
Bu doktrini de 2013 ‘te bizzat Sn . Erdoğan , New York’ta yapılan 74’ üncü BM GK’de tüm dünyaya genel kurul kürsüsünden duyurmuştu .
Doktrinin dayandığı ana unsur , daha adil bir dünya . Peki denilebilir ki dünya adil değil midir ?
İddia eden beri gelsin .
İkinci Dünya Savaşının galipleri , o zamanın şartlarını da istismar ederek . Oluşturdukları BM Teşkilatının başına çöreklenerek , BM sözleşmesini ve ona bağlı kurallarını bir yana iterek, yemek tabağını hep önlerine çekmekte olan beş BM GK daimi üyesi ülkeler .
BM Teşkilatı 1945 ‘te İkinci Dünya Savaşı bittikten sonra galip ülkelerin bir araya gelerek ve başı çekerek oluşturdukları uluslararası teşkilattır .
Kurulduğu 1945’ten beri günümüze dek, dünyada insanlığı hiçe sayan birçok savaş, vahşet, darbe, ayaklanma yaşandı ve yaşanmaya devam etmekte .
BM kurallarına tamamen ters uygulamalar , maalesef bu teşkilatın daimi üyelerinin çoğunluğu tarafından yapılmaktadır .
Üye sayısı 45 ‘lerden günümüze kadar artarak devam eden BM teşkilatının bu yapısı tıkanmış ve beklenen adil bir dünya düzenini sağlamaktan çok uzak kalmıştır .
Adeta . Büyük balık küçük balığı yutar . Gemisini kurtaran kaptan . Özdeyişlerindeki düzenlerin oluşmasına şahitlik ediyoruz . Buna rağmen bu teşkilattan beklenilen alınamıyor .
Dahası da bu teşkilatın 5’ lisinin bir çoğunun bu adaletsiz durumların zuhuruna , tetikçilik ve destekçilik yaptığına da şahitlik etmekteyiz .
Sn. Erdoğan’ın bu doktrini , son Afrika ziyaretinde dünyaya haykırması . Dünya kurulalı beri , BM ‘in de kurulmasına rağmen sömürülmeler karşısında , Erdoğan’ın doktrini bir kurtarıcı simit gibi geldi .
Sömürülen ve beklediği adaleti bulamayan ülkelere, can simidi gibi gelmesine rağmen . Bu düzenden nemalanan ülkelerin işine gelmediği için Erdoğan’ın Afrika ziyareti mercek altına alındı .
İşin ilginç yanı, ayni beşlinin içinde olan Rusya Federasyonundan. Bu konuda Sn. Erdoğan’a destek çıkılması da sürpriz olarak kamu oyuna düştü .
Rusya Dışişleri Bakanı Lawrov , Erdoğan’ın haklı olduğunu söyleyerek . Dünyanın kaderini belirleme hakkının 5 ülkeye ait olamayacağını vurguladı .
Bunu söyleyen bir BM daimi GK üye ülkenin Dışişleri Bakanı .
Sn. Erdoğan’ın 2013, BM 74 genel kurulunda çaldığı maya, yoğurt olma yolunda . Bu konuda çok hızlı temasların yapılması ile yoğurda gidilen yol daha da kısalmış olacaktır .
Lokomotif istimlendi . Vagonları beklemekte .
Bu haber 3392 defa okunmuştur

:

:

:

: