Polisiye olaylar

Mehmetçik’te, aracın ağaca çarpması sonucu 1 kişi öldü bir kişi ağır yaralandı.

MEHMETÇİK’TE ARACIN AĞACA ÇARPMASI SONUCU 1 KİŞİ ÖLDÜ

Mehmetçik’te, aracın ağaca çarpması sonucu 1 kişi öldü bir kişi ağır yaralandı.

Polisten verilen bilgiye göre, saat 06:00 sıralarında, Mehmetçik’te, Mehmetçik Göleti yakınlarında, Ahmet Çoban (E-24), yönetimindeki LC 763 plakalı araç ile Çayırova istikametinden Mehmetçik istikametine doğru seyrettiği sırada, direksiyon hakimiyetini kaybedip gidişine göre yolun sağından çıkarak yol kenarında bulunan ağaca çarptı.

Kaza sonucu araçta yolcu olarak bulunan Mazhar Bozkurt (E-30) olay yerinde yaşamını yitirdi.

Kazada ağır yaralanan araç sürücüsü Ahmet Çoban ise kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

MURHAN BARHUN BULUNDU

15 Ekim tarihinden beri kayıp olduğu bildirilen Lefkoşa’da sakin Murhan Barhun (E-20), dün Lefkoşa’da bulundu.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

Girne-Lefkoşa Anayolu üzerinde bulunan Dr. Fazıl Küçük Çemberi üzerinde, saat 04:30 sıralarında, trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sırasında K.M.B.(E-19)’nin kullanımında bulunan ve İ.B.M.(E-22)’nin yolcu olarak bulunduğu araç kontrol maksatlı durduruldu. O sırada söz konusu şahısların şüpheli hareketleri üzerine araçta yapılan aramada yaklaşık 0.2 ml/gr ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, İ.B.M’nin üzerinde yapılan aramada ise tasarrufunda yaklaşık bir gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındı. Bahse konu şahıslar tutuklandı.

HIRSIZLIK VE SAHTEKARLIKLA PARA TEMİNİ

20 Ekim tarihinde, saat 17:00 sıralarında, Gazimağusa’da, İsmet İnönü Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir iş yerine müşteri olarak giden T.J.M.(E-24)’nin, iş yeri içerisinde satışa arz edilen diz üstü bilgisayarı çaldığı ve akabinde de başka bir şahsa 6000 TL karşılığında satmak suretiyle sahtekarlıkla para temin ettiği tespit edildi. Bahse konu şahıs tutuklandı.

ASAYİŞ VE TRAFİK DENETİMİ

Girne Polis Müdürlüğü ve Güzelyurt Polis Müdürlüğü sorumluluk sahasında, dün gece 20:00 ve bu sabah 05:00 saatleri arasında, asayiş, beş İlçe’de de (Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele) trafik denetimleri gerçekleştirildi.

Girne’de gerçekleştirilen asayiş denetimleri kapsamında kumarhanelerde yapılan kontrollerde kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 40 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidildi.

Güzelyurt’ta gerçekleştirilen asayiş denetimleri kapsamında ise bölgede faaliyet gösteren bet ofisleri, alkollü içki satışı yapılan yerler, gece kulüpleri ve kahvehaneler kontrol edildi ancak herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi.

İLÇELERDE GERÇEKLEŞTİRLEN TRAFİK DENETİMLERİ KAPSAMINDA;

Lefkoşa’da 450 araç kontrol edildi, suç işlediği tespit edilen 215 araç sürücüsü hakkında (1’i alkollü olmak üzere) ileri işleme gidilirken, sigortasız olmasından dolayı iki araç trafikten men edildi.

Gazimağusa’da 580 araç kontrol edildi, suç işlediği tespit edilen 134 araç sürücüsü (5’i alkollü olmak üzere) hakkında ileri işleme gidilirken, 2 araç sürücüsü alkollü araç kullanma suçundan tutuklandı ve 5 araç trafikten men edildi.

Girne’de 690 araç kontrol edildi, suç işlediği tespit edilen 161 araç sürücüsü (49’u alkollü araç kullanmak üzere) hakkında ileri işleme gidilirken, iki araç sürücüsü tutuklandı ve 61 araç ise trafikten men edildi.

Güzelyurt’ta 420 araç kontrol edildi, suç işlediği tespit edilen 54 araç sürücüsü (2’si alkollü olmak üzere) hakkında ileri işleme gidilirken, bir araç sürücüsü tutuklandı, iki araç ise trafikten men edildi.

İskele’de 450 araç kontrol edildi, suç işlediği tespit edilen 60 araç sürücüsü (4’ü alkollü olmak üzere) hakkında ileri işleme gidildi.

Bu haber 37 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER