İşimize bakalım

Ülkede başka sorun ve gündem yokmuş gibi kasetlerin peşine düştük . Herkes özel hayatında istediğini yapmakta serbest . Bunun için de çağdaş ülkelerde özel hayatın korunması ile ilgili yasalar kurallar çıkarılmakta . Bizde de özel hayatın gizliliği ilkesi ve ona bağlı mevzuat vardır .

Ülkede başka sorun ve gündem yokmuş gibi kasetlerin peşine düştük . Herkes özel hayatında istediğini yapmakta serbest . Bunun için de çağdaş ülkelerde özel hayatın korunması ile ilgili yasalar kurallar çıkarılmakta . Bizde de özel hayatın gizliliği ilkesi ve ona bağlı mevzuat vardır .
Sn. Başbakanla ilgili olduğu iddia edilen kaset iki kişinin özel hayatını ilgilendirmekte . Bunu kamu oyuna servis etme mevcut mevzuatımıza ters düştüğü için polis ve yargı bu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir .
Tabii bunun olumsuzlukları aile içinde yaşanacaktır . Kasetle ilgili olarak basına düşen, Ersan Saner çiftinin boşanma aşamasına geldiği . Boşanma davası açıldığı yollu haberler karşısında yapılan ve kamu oyunun merakını gideren açıklama Sn . Saner’in eşi Bahar Saner’den geldi.
“Boşanma gibi bir gündemimiz yok ” diye .
Bu açıklama aile bakımından geleceği merak edenlerin düşüncelerine noktayı koydu koymasına da esas mahkemenin hane duvarları arasında olacağına da şüphe olmasa gerek .
İş şimdi bugün yapılacak açıklamaya kaldı . Kamu oyunun beklediği esas soru ise , aktif siyasete devam mı ? Tamam mı ? soruları .
İş evde tatlıya bağlandığına göre , soruların cevabı devam olsa gerek .
Olay siyasi hayatı olumsuz etkiler mi ? bilemiyorum .
Olay kurultay akışını genel olarak etkileyebilir .
Çünkü boyut genişledi .
Bir hafta kaldı göreceğiz .
Tabii bir hafta içinde neler olmaz neler . Burası KKTC .
Kurultayda sadece genel başkanlar oylanmayacak . Genel merkezin yetkili organları için de seçim yapılacak . Başvuru oranı hayli yüksek . Bu yüksekliği kalitede de gösterelim . Çünkü seyirde irtifa kaybı var .
Bu gün Meclis açılır mı ?
Açılsa ne yazar , açılmasa ne yazar . Saygınlık dibe vurdu .
Bu gün de açılmazsa . Sn. Tatar , erken seçim için düğmeye bassın .
Zaten meclisimiz bu havaya girmiştir . Halk ise çoktan girmiş .
Vardı da . Bu ortamda denetimsizlik daha da başını aldı gidiyor . Vatandaşın her alanda sıkıntıları artmakta, muhatap bulmakta zorlanmaktadır .
Muhatap bulmakta sadece yurttaş mı sıkıntılı ?
Buna evet diyemeyeceğim . Komşumuzun başı da muhatap bulmakta zorlandığı için Guterres’e ikinci mektubunu yazarak özel temsilci atanmasını talep etti .
Aslında muhatabı belli . Bir araya gelinmesi de Sn. Tatar’ın öne sürdüğü şartları kabulden geçer . Bunun dışında muhatap olmasına rağmen muhatapsızlık girdabı içinde boğulmamaya bakıyor . Yıllarca oyaladı , bekletti . Şimdi yaptıklarının meyvelerini yeme ve yememe arasında bocalayıp duruyor .
Cin lambadan çıktı . A Anastasiadis , tekrar lambaya koymak eşyanın tabiatına ters .
O çok güvendiğin dağlara da karlar yağdı .
Hala daha bildiğini okuyorsun .
Arada sırada Rolandis’in mektubunu ve açıklamalarını dinle .
Bir sabah uyanacağız ve Türk donanmasını Akdeniz’de bulacağız yollu içeriği oluşturan mektubu da sakın tekrar okumadan kendine Akdeniz’de yön çizme .
Çünkü Rolandis’in sözünü ettiği donanma Akdeniz’de .
Şimdi dövünüyor .
Bunu , cin lambadan çıkmadan önce düşünecektin .
Bu haber 3249 defa okunmuştur

:

:

:

: