Kazanan da kaybeder!..

Ülkede yaşanan ekonomik krizin boyutları her geçen gün derinleşiyor. Akaryakıta yapılan 1 TL’lik zamla benzin 9 TL’ye dayandı.

Ülkede yaşanan ekonomik krizin boyutları her geçen gün derinleşiyor. Akaryakıta yapılan 1 TL’lik zamla benzin 9 TL’ye dayandı.
Artık Türkiye’den daha pahalı benzin kullanmakla övünebiliriz.
Tüp gaza yapılan 33 TL’lik zamla yoksulun sofrasına adeta ateş düştü. 140 TL’lik tüp gaz fiyatı, artık yemek yapmayı değil, hellim ekmek yemeğe mecbur bırakacak.
Tabi hellimi de bulabilirsen…
Ada TV’de konuşan siyasetin yeni isimlerinden Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı, iş insanı Mehmet Çıldır, “Meclis çöktü, çarklar durdu” diye durumu özetledi.
Siyasetteki yozlaşmaya dikkat çeken Çıldır, siyasilerin de kendilerine artık bir çeki düzen vermesi gerektiğinin altını çizdi.
Dün gün boyu sosyal medyada zam yağmuru altında ezilen halkın tepkisi vardı. Kamuda yetkili üç büyük sendika olan Kamu-İş, KTAM ve Kamu-Sen vatandaşın öfkesine tercüman olmaya çalıştı.
Sendikalar hükümeti zamlara karşı sokağa inmekle tehdit etti. Ancak bu tehdidi üstüne alan da olmadı.
Bugüne kadar Fiyat İstikrar Fonu ile zamların önünü kesmeye çalışan hükümet, artık orada da kaynak tükendiği için iki seçenek arasında kaldı.
Ya zam yapmayacak. Benzin istasyonları önünde kuyruklar oluşacak. 80 öncesinde olduğu gibi tüp gaz kuyruklarına geri döneceğiz.
Ya da okkalı bir zamla akaryakıt ve tüp gaz yeniden ortaya çıkacak. Hiç olmazsa ödeyebilen alacak.
Hükümet ikincisini seçti.
Çünkü birinci seçeneğe karşı direnebilecek ne gücü, ne de ömrü vardı.
İstifa etmiş bir hükümetin istifa etmiş başbakanı zaten bütün bu meselelerin artık çok uzağındaydı.
Dün tüm bu toz bulutu arasında UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu’nun açıklaması da ilginçti.
Kimsenin yaşanan son gelişmelere bakarak UBP'yle ilgili yanlış çıkarımlarda bulunmaması gerektiğini vurgulayan Hasipoğlu, .“Kazanan aday etrafında birleşilerek tek başına iktidar yürüyüşüne devam edilecektir” dedi.
Demokrasilerde seçim kazanmak elbette önemlidir. Ama bu gidişte kazananın dahi kaybedeceği bir süreç izleyeceğiz. Sözün özü şudur: Bu enkazın altından kalkamaz isek kazanan da yönetecek bir ülke bulamayabilir. Bizden söylemesi…

Bu haber 8182 defa okunmuştur

:

:

:

: