Seçim bittiyse geçimi konuşabilir miyiz?

Bir yılı aşkın bir süredir kurultay sancısı çeken UBP’de nihayet nokta dün akşam konuldu.

Bir yılı aşkın bir süredir kurultay sancısı çeken UBP’de nihayet nokta dün akşam konuldu.
İki gün süren kurultayda oy kullanan toplam 8 bin 727 üyeden 5 bin 295’inin oyunu alan Faiz Sucuoğlu, UBP’nin yeni genel başkanı oldu.
Cumhurbaşkanı Tatar, bir an önce hükümeti kurma görevini Sayın Sucuoğlu’na vermeli. İktidarın büyük ortağı da artık ülkenin sorunlarına odaklanmalıdır.
Zafer konuşmasında, “Erken seçime kadar kurulacak seçim hükümetinde en önemli gündem ekonomi olacak. Vatandaşın cebindeki 5 kuruşu 10 kuruş yapma gayretinde olacağız” diyen Sucuoğlu, durumun vahametinin farkında.
Her ne kadar konuşmasında tek başına iktidar da vaat etse ülke ekonomisinde bugün yaşanan yangın ortamında tek başına iktidar, hayalden öte bir anlam taşımıyor.
Ve elbette kurultay sonrasında parti içi çekişmeler böyle devam ederse bundan en büyük yarayı yine UBP alır.
Yeni Genel Başkan Sucuoğlu da bu yüzden dünkü konuşmasında “UBP’de küskünlük, kutuplaşma asla olmayacak. Birlik ve bütünlük içinde tek başına iktidara yürüyeceğiz. Hepimiz aynı geminin içindeyiz. Gemi batarsa hepimiz batarız” diyerek altı çizilmesi gereken önemli uyarılarda bulundu.
Tabi ki zafer konuşmasının bir diğer önemli başlığı Türkiye’ye ayrılan bölümdü.
“Ulusal Birlik Partisi’nde Türkiye sevgisini asla tartışılmasına izin vermeyiz. Kıbrıs Türkü’nün en büyük şansı anavatanıdır. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Kıbrıs meselesinde iki devlet politikasını destekliyoruz” diyen Sucuoğlu, Türkiye ile arası kötü dedikodularına set çekmek istedi.
Sucuğlu’nun bir diğer önemli mesajı da parti tabanınaydı.
“Taban varsa tavan vardır. Bizim siyasal anlayışımızda ben yok biz var. Bundan böyle UBP’de kararları Parti Meclisi ile ortak alacağız” diyen yeni Genel Başkan, parti içi demokrasiyi ne kadar işletecek bunu zaman içinde göreceğiz.
Ancak ne olursa olsun dün ülke rahat bir nefes aldı.
Uzun bir zamandır kurultay telaşıyla ertelenen sorunlar nihayet bugünden itibaren gündeme gelecek. Tabi ki onun öncesinde bir seçim hükümeti de ilk şart olarak ortada duruyor.
Sokaktaki vatandaş UBP’ye “Seçim bittiyse geçimi konuşabilir miyiz” diye soruyor.
Yeni Başkan Sucuoğlu, artık bizimle artan pahalılığı, geçimi, kısaca vatandaşın derdini konuşmak zorunda. Aksi halde tek başına iktidar değil, tek başına hüsran olur. Bizden söylemesi…
Bu haber 3989 defa okunmuştur

:

:

:

: