ULAŞTIRMA ALANINDA KRİTİK UYARILAR

HP'li Tolga Atakan, bazı kritik konuların seçim ziyaretlerine kurban edilmemesi gerektiğine dikkati çekti...

HP'li Tolga Atakan, bazı kritik konuların seçim ziyaretlerine kurban edilmemesi gerektiğine dikkati çekti...

Eski Ulaştırma bakanlarından Halkın Partisi (HP) Milletvekili Tolga Atakan, “ulaştırma” alanında kritik uyarılar yaptı, bazı tavsiyelerinin altını çizdi.
Atakan, Karayolları uhdesinde olan ana arter aydınlatmalarının bu alanda yetersiz ekipman ve personele sahip Karayollarından alınıp KIB-TEK kontrolüne verilmesi gerektiğini ifade ederek Başbakanın bu alanda mesai yapıp gerekli düzenlemeyi takip etmesi gerektiğini söyledi.

Atakan, ülkemizde 3-G altyapımızın 3-G seviyesinde olmadığını da iddia etti ve son zamanlarda iletişim alanında sıkıntıların arttığını kaydetti.
Tolga Atakan, bazı kritik konuların seçim ziyaretlerine kurban edilmemesi gerektiğine dikkati çekti.

KARAYOLLARI UHDESİNDE OLAN ANA ARTER AYDINLATMALAR KARAYOLLARINDAN ALINIP KIB-TEK’E VERİLMELİ”

Tolga Atakan “Ülke her ne kadar bir seçim dönemine girmiş olsa da seçim tarihi yaklaşmış olsa da hükümetin mutlak surette bu paralelde atması elzem adımlar var; Karayolları uhdesinde olan ana arter aydınlatmalarının bu alanda yetersiz ekipman ve personele sahip Karayollarından alınıp KIB-TEK kontrolüne verilmeli. Bu anlamda zaten tüm ödemelerin çıktığı Maliye bu alanda gerekli ödemeyi yapmadı ve Başbakanın bu alanda mesai yapıp gerekli düzenlemeyi takip etmesi çok önemli… Bozulan yol altyapımız karanlıkla birleşince ortaya vahim bir durum çıkıyor…” dedi.


“MEVCUT 3-G ALTYAPIMIZ NE YAZIK Kİ 3-G SEVİYESİNDE DAHİ HİZMET VEREMİYOR”

Atakan sözlerini şöyle tamamladı;

“Son dönemlerde iletişim alanında da sıkıntılar arttı. Mevcut 3G altyapımız ne yazık ki 3G seviyesinde dahi hizmet veremiyor. Bu alanda 2020 yılı sonunda tamamlanan ve aksiyona geçilebilecek takvim ilerletilmedi ve ülke ciddi zaman kaybetti. Şu aşamada yapılan çalışmaları yapılan planlamaları yok saymadan seçim paralelinde bu çalışmaları planlamak elzem…”

“İnanın bu iki alanda harcanacak mesai ülkenin geleceğini kurtaracak, ülkenin geleceğini artıya geçirecek bir mesai. Ama seçim ziyaretlerine kurban ediyoruz bu altın zamanı… Kısacası ülkenin geleceği seçim popülizmine kurban ediliyor!...”

Bu haber 63 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER