Arıklı: KKTC’de iş yapabilmek için en az 5 bakanlığa sahip olmalısınız

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, KKTC’de iş yapabilmek için en az 5 bakanlığa sahip olunması gerektiğine işaret ederek, “Aksi takdirde size iş yaptırmıyorlar. Biz de iş yapamadığımızı görünce hükümetten çekildik” dedi.

Dikmen buluşmasında 2. Konuşmayı yapan Genel Sekreter Enver Öztürk, YDP de muhteşem bir seçim heyecanı yaşandığını, diğer partilerin henüz aday arayışları devam ederken YDP ye 83 aday adayının müracaat ettiğini söyledi. Öztürk; 'Bu heyecanı 23 Ocak 2022 de sandığa yansıtmalıyız. O zaman Hükümeti kuran parti biz oluruz' dedi.

Dikmen buluşmasında son konuşmayı Genel Başkan Erhan Arıklı yaptı. Arıklı koalisyon döneminde yapmak istediklerinin engellendiğini, yaptıklarının ise nasıl gizlendiğini örnekleri ile anlattı ve 'Anladık ki bu ülkede iş yapmak istiyorsanız Mecliste iseniz güçlü bir milletvekili grubunuz olmalı. Hükümetteyseniz en az 5 Bakanlığa sahip olmalısınız. Aksi takdirde size iş yaptırmıyorlar. Biz de iş yapamadığımızı görünce hükümetten çekildik...' dedi.

Arıklı sözlerine şöyle devam etti:

'23 Ocak seçimlerine 2 parti katılacak. Biri bu düzen partileri, diğeri ise YDP. Düzen partilerinin adı değişik olabilir. Ama zihniyetleri hep aynı. Hepsi bu düzenin ürünleri. Bu düzeni değiştirecek tek partidir YDP' dedi.
Bu haber 65 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER