ELEKTRİKTE AZ KULLANAN TÜKETİCİYE ZAM YOK

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, “Planladığımız ilk 250 kilovat saatte tüketimin bugünkü seviyesinde kalmasıdır” dedi

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, “Planladığımız ilk 250 kilovat saatte tüketimin bugünkü seviyesinde kalmasıdır” dedi

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, mevcut durumda elektrikte eski sisteme geçmeyi düşündüklerini belirterek, bu çerçevede tüketim arttıkça fiyatın artacağını söyledi. Atun, “Elektriği eski tarifeyi getireceğiz. Eski tarife tüketici ile daha barışık bir tarife idi. Hem elektrik kurumunun mali yapısını sağlıklı bir noktada tutan bir düzenleme idi. Hem de lüks tüketim ile ihtiyaca dönük tüketimi birbirinden ayıran bir tarife idi. Tüketim arttıkça fiyatın arttığı bir tarife idi” dedi.

Atun, şunları söyledi: “Planladığımız ilk 250 kilovat saatte tüketimin bugünkü seviyesinde kalmasıdır. Sosyal yardım alan vatandaşlarımıza daha bir indirime gidilmesidir. 250 ile 500 kilovat arası tüketim artacaktır, 500 ve 750 üzerine daha yüksek tarifeler uygulanacaktır.”

Yaşanan elektrik kesintilerinin nedenlerinden birinin kış aylarında yükselen talebin karşılanamaması diğerinin ise Gönyeli -Yenikent ve Kermiya bölgelerinde alt yapı yatırımlarının tamamlanmaması olduğunu söyleyen Atun, Lefkoşa trafo merkezinden doğrudan kablo bağlantısı ile Gönyeli trafo merkezinin beslenmeye çalışıldığını ancak özellikle Gönyeli hattında belediye ile ilgili izinlendirme sorunu olduğunu ifade etti.
Bu haber 82 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER