NEW YORK’TA TERÖR PANİĞİ

ABD şokta. New York kentindeki Brooklyn'deki bir metro istasyonunda çok sayıda kişinin silahla vurulduğu ve patlayıcı madde bulunduğu bildirildi.

ABD şokta. New York kentindeki Brooklyn'deki bir metro istasyonunda çok sayıda kişinin silahla vurulduğu ve patlayıcı madde bulunduğu bildirildi.

ABD'nin New York şehrinde, yerel saatle sabah 8.30 sularında Sunset Park'taki 36. cadde Brooklyn metro istasyonuna silahlı saldırı düzenlendi.

İşe gidiş saatlerinde düzenlenen silahlı saldırı sırasında metro istasyonunun kalabalık olduğu belirtilirken, en az 8 kişinin vurulduğu aktarıldı. Saldırganın 1.65 boyunda siyahi bir adam olduğu açıklandı.

ABD polisinin açıklamasına göre, olayın terör saldırısı olduğuna dair bir belirti yok. Ayrıca yapılan açıklamaya göre, yaralılardan hayati tehlikesi olan bulunmuyor.

8 KİŞİ VURULDU, 16 KİŞİ YARALANDI

New York İtfaiye Departmanı (FDNY), Sunset Park'taki 36. cadde Brooklyn metro istasyonunda patlayıcılar tespit edildiğini söylerken, 8'i silahla olmak üzere en az 16 kişinin yaralandığını açıkladı.

ABD’nin New York şehrindeki metro istasyonuna ateş açıldı. Saldırıda 16 kişi yaralandı, bunlardan 8'inin silahla vurulduğu açıklandı. Olay yerinde çok sayıda patlayıcı maddenin bulunduğu belirtildi.

New York polisi (NYPD), saldırganın gaz maskesi ve işçi tulumu giydiğini söylerken, rastgele ateş açtığını ve daha sonra kaçtığını duyurdu.

Bir NYPD sözcüsü yaptığı açıklamada, 'Bir soruşturma nedeniyle, Brooklyn'deki 36. cadde ve 4. cadde bölgesinden kaçının' ifadelerini kullandı.

'PATLAMAMIŞ MADDELER SİS BOMBASI'

New York itfaiyesi olay yerinde çok sayıda patlamamış madde bulunduğunu, ancak hepsinin sis bombası olduğunu söyledi.

Metro istasyonundan duman yükselirken, New York polisi aktif patlayıcı bulunmadığını söyledi.

Görgü tanıkları ise, hem peronda hem de vagonda yaralılar olduğunu, rayların da ateşe verildiğini söyledi.
Bu haber 874 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER