CİĞERİMİZ YANDI!

Geçitköy’den Maviköşk’e uzanan alevler yerleşim yerlerin tehdit etti. Bazı evler tahliye edilirken, tüm ülke alevleri kontrol altına alabilmek için seferber oldu.

Geçitköy’den Maviköşk’e uzanan alevler yerleşim yerlerin tehdit etti. Bazı evler tahliye edilirken, tüm ülke alevleri kontrol altına alabilmek için seferber oldu.

HELİKOPTERLER YARDIMA KOŞTU

Geçitköy bölgesinde, arazide başlayan yangın ormanlık alana yayıldı. Yangına önce polis, itfaiye ekiplerinin yanı sıra Orman Dairesi, Sivil Savunma, askeri personel ve bölge halkı traktörler ile müdahale etti. Ancak kontrol altına alınamadı. Bunun üzerine Türkiye’den iki, BM Barış Gücü’den bir, İngiliz Üslerinden bir yangın helikopteri de yardıma koştu. Ancak alevler geç saatlere kadar kontrol altına alınamadı.

MAVİKÖŞK TEHLİKE ALTINDA

Girne Kaymakamı Sinan Güneş, yangının Geçitköy barajının karşı tarafında, batısında bir bölgede başladığını, güneye doğru hareket ettiğini, herkesin “Mavi Köşk” diye bildiği bölgedeki yamaçlara doğru yöneldiğini söyledi. Bölgenin de çok sert ve sık bir ormanlık alan olduğunu belirten Güneş, yangının önünün kesilmeye çalışıldığını ancak rüzgarın da etkisiyle alevlerin Santos Villaları olarak bilinen bölgeye kadar ulaştığını kaydetti.

BAZI EVLER TAHLİYE EDİLDİ

Yangında can kaybı yok ancak alevlerin yerleşim yerine sıçraması nedeniyle, bazı evler tahliye edildi.

Yangın nedeniyle Girne - Güzelyurt ana yolunun Geçitköy ile Karşıyaka arası trafik akışına kapatıldı. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar askeri helikopterle bölgeye havadan inceledi. Başbakan Ünal Üstel ve Tarım Bakanı Dursun Oğuz da yangın mahalline giderek yetkililerden bilgi aldı.
Bu haber 256 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER