KAPILARDA EKONOMİK SEFERBERLİK İÇİN START

Başbakan Ünal Üstel tarafından oluşturulan komitenin Başkanılığına getirilen UBP Gazimağusa Milletvekili Resmiye Canaltay, sivil toplum örgütleri ile birlikte tüm kara giriş kapılarında hızlı geçiş için çalışma başlattıklarını duyurdu. Sınır kapılarında yaşanan sorunların çözümü ile ilgili oluşturulan komite çalışmaya başladı.

Başbakan Ünal Üstel tarafından oluşturulan komitenin Başkanılığına getirilen UBP Gazimağusa Milletvekili Resmiye Canaltay, sivil toplum örgütleri ile birlikte tüm kara giriş kapılarında hızlı geçiş için çalışma başlattıklarını duyurdu. Sınır kapılarında yaşanan sorunların çözümü ile ilgili oluşturulan komite çalışmaya başladı. Komite Başkanı UBP Gazimağusa Milletvekili Resmiye Canaltay, ekonomik Örgütler Platformu’nun kapıların tüm düzenlemesini, alt yapı, üst yapı ve bakım ve onarım konusunda kendilerine düşen görevi yapacaklarını ifade ederek bu konuda kendileri ile bir protokol imzalanacağını söyledi.

Kapılardaki geçişlerin yavaşlaması ile ilgili sigorta şirketleri ile de bir çalışma gerçekleştireceklerini ifade eden Canaltay, şöyle devam etti: “Kara sınır kapılarında en büyük problem Beyarmudu kapısında yaşanıyor. İngiliz Üstleri ile de görüşerek kapının genişletilmesi veya biraz daha geri alınmasını talep ettik. Köprünün projesi Planlama İnşaat Dairesi tarafından çizilmiştir. Bunların yapılması ile bu kapıda bir rahatlama olacaktır. Lefkoşa’daki Lokmacı kapısında kabinlerin yerleri ve kabinler de değiştirilecektir. Burada komple bir değişim yapılarak bu kapıda da bir rahatlama sağlanacaktır.”

Metehan sınır kapısında büyük bir değişime gidileceğini anlatan Canaltay, bu kapının değişiminin Ekonomik Örgütler Platformu ile birlikte yapılacağını söyledi.
Bu haber 323 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER