İLK 6 AY ÖDEMESİZ KREDİ

Başbakan Ünal Üstel Cumhuriyet Meclisi Mavi Salonu’nda ekonomik paket ile ilgili açıklamalarda bulunarak, açıklanan pakette hayvan üreticileri ve güneş enerji paneli kurulacak girişimcilere de kaynak ayrıldığından bahsetti.

Başbakan Ünal Üstel Cumhuriyet Meclisi Mavi Salonu’nda ekonomik paket ile ilgili açıklamalarda bulunarak, açıklanan pakette hayvan üreticileri ve güneş enerji paneli kurulacak girişimcilere de kaynak ayrıldığından bahsetti. Sosyal yardım alan ve engelli vatandaşlara hibe verileceğinin altı çizen Üstel Turizm ve sanayi sektöründe elektrik indiriminin sağlanacağını da ifade etti. “Halkımızın kısmen rahatlaması için küçük ekonomik paket hazırladık” ifadelerini kullanan Üstel, büyük bir rahatlama getirmeyecek bile olsa insanların daha derin bir nefes almış olacağına değindi.

100 milyon TL işletme kredisi konusuna vurgu yapan Üstel, “Vergi yükümlüsü gerçek ve tüzel kişilerin yararlanabileceği her işletme azami 150 bin TL kredi kullanabilecek” açıklamasında bulundu.Üstel, KGF tarafından yüzde 80 garanti sağlanacağından, ilk 6 ay ödemesiz şekilde yapılacağından ve kredilerin faiz oranının %13 olarak belirlendiğinden bahsetti. Kredilerde faiz dışında komisyon ve benzeri masraf ve pul verigisi alınmayacağının özellikle altını çizen Üstel, “Azami 150 bin TL'ye kadar kredi kullanılabilecek, KGF tarafından yüzde 80 garanti sağlanacak, yine ilk 6 ay ödemesiz 42 ay olarak düzenlendi” dedi.
Bu haber 280 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER