MUHACERET AFFI İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAM!

İçişleri Bakanı Öztürkler, “Yasal ve teknik çalışma tamamlandı. Yeni Muhaceret Affı önümüzdeki günlerde yürürlüğe girecek” dedi.

İçişleri Bakanı Öztürkler, “Yasal ve teknik çalışma tamamlandı. Yeni Muhaceret Affı önümüzdeki günlerde yürürlüğe girecek” dedi. Öztürkler, Yeni Muhaceret Affı’nın genel bir af şeklinde daha kapsayıcı olacağını, ülkede kaçak duruma düşen, yurt dışında kalmak zorunda kalan veya gerekli sürede işlemlerini tamamlayamayan kişilerin kayıt altına alınması açısından önemli bir adım olduğunu ifade etti.

Muhaceret Affı’nın ülkede kayıtlılığın sağlanması adına yürütülen çalışmaların önemli bir ayağını oluşturduğunu, bunun öyle rast gele yapılmadığının altını çizen Öztürkler, “Bir yandan ülkede düzensiz kalan ve suça karışan yabancıları deport ediyoruz. Diğer yandan ülkelerinde suça karışmış kişilerin ülkeye girişine engel koyuyoruz. E-Vize çalışmalarını sürdürüyoruz. Bunun tamamlayıcısı olarak da genel kapsamlı bir Muhaceret Affı’nı yürürlüğe koyuyoruz. Ülkede bir nedenle cezaya düşmüş veya yurt dışındayken cezaya düşmüş yabancıların muhaceret affını son bir şans olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum” dedi.
Bu haber 179 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER