‘KAZAN KAZAN’ DİYORUZ CEVAP ALAMIYORUZ!

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, BM aracılığıyla Rum tarafına ilettikleri önerilere henüz yanıt alamadıklarını söyledi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, BM aracılığıyla Rum tarafına ilettikleri önerilere henüz yanıt alamadıklarını söyledi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Rum tarafına ilettikleri kazan-kazan çerçevesindeki BM aracılığı ile yapılan önerilere henüz yanıt alamadıklarını söyledi. Tatar, “Kazan-kazan olsun diyoruz. Rum tarafından cevap yok” dedi. Katıldığı TV programında açıklamalarda bulunan Tatar, şunları söyledi:

“Rum tarafına öneriler sundum. Bu önerilerde artık gerçekleri görmeleri lazım. Hem Türkiye Cumhuriyeti’nin deniz yetki alanları bağlamında hukuku vardır bir de Kıbrıs Türk halkının, hakkı hukuku vardır. Yetki alanlarından dışlanmamızı kabul etmiyoruz gelin ortak komite kuralım ona göre paylaşım olsun diyoruz bunu yapamayacaksanız bir adım gidilmez.

Bu işlerin uzmanı bir Rum, Rum gazetelerinde geçtiğimiz gün, eğer anlaşmazsak arama çalışmalarımız ileriye gidemez çünkü Türkiye meydanı boş bırakmayacak, diye yazdı.

Kazan-kazan olsun diyoruz. Rum tarafında cevap yok. Güneş enerjisi konusunda da su projesinde de bir takım imkânları paylaşabileceğimizi söyledik. Bu konularda karşı tarafa işbirliği önerdik. Cevap vermediler…”
Bu haber 135 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER