ÖĞRENCİLERİN YURT HARCI VE EV KİRALARI İNDİRİLSİN

Öğrenci yurtlarının temsilcileriyle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, yurt harçlarında ve ev kiralarında daha makul bir seviyenin belirlenmesini istedi.

Öğrenci yurtlarının temsilcileriyle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, yurt harçlarında ve ev kiralarında daha makul bir seviyenin belirlenmesini istedi. Çavuşoğlu, hayata geçirdikleri Öğrenci Dostu Ada projesi çerçevesinde, ülke içerisinde eğitim gören üniversite öğrencilerine yönelik sağladıkları imkanların, öğrenciler tarafından çok beğenildiğini ifade ederken, yurt sahiplerini ve ev sahiplerini bu projeye destek vermeye davet etti.

Üniversitelere kayıt döneminin yakında başlayacağını belirten ve ülkemizi tercih eden öğrencilere destek olunması gerektiğine vurgu yapan Çavuşoğlu, “Öğrenci Dostu Ada projesi çerçevesinde, öğrencilere yönelik yurt harçlarında ve ev kiralarında daha makul bir seviye belirlenmelidir. Bu çerçevede, yurt temsilcilerimiz ile yaptığım görüşmede, yurt harçlarının bu bilinçle belirlenmesi gerektiği noktasında görüşlerimi temsilcilerimize ilettim. Buradan, ev sahiplerine de çağrı yapıyorum. Ev kiralarını bu sorumluluk bilinciyle belirleyelim.” dedi.
Bu haber 191 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER