EMİRNAME KAOSU GİDEREK BÜYÜYOR

Yüksek İdare Mahkemesi, Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Emirnamesi ile ilgili görüşmede, Başsavcılığın Şehir Planlama Dairesi’ni savunmayacağını beyan etmesi üzerine, davayı daireyi savunacak avukatın belirlenmesi için 17 Ekim’e erteledi. Yani emirname kaosu sürüyor. Peki şimdi ne olacak? Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, uyarıyor:

DAVA 17 EKİM’E ERTELENDİ

Yüksek İdare Mahkemesi, Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Emirnamesi ile ilgili görüşmede, Başsavcılığın Şehir Planlama Dairesi’ni savunmayacağını beyan etmesi üzerine, davayı daireyi savunacak avukatın belirlenmesi için 17 Ekim’e erteledi. Yani emirname kaosu sürüyor. Peki şimdi ne olacak? Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer
Gürcafer, uyarıyor:

KORKUNÇ BİR YIKIM OLUR

“Biz İsveç, Danimarka, Norveç, Rusya pazarına girebilmek için neler çektik. Neler yaşadık. Bu konutlar satılmazsa ne olacak. Bu inşaat sektörü 70 alt sektörü besler. 10 binlerce insan bu sektörden ekmek yer. Bu inşaatlar devam eder ve yabancı acenteler artık bizi sorgulamaya başladı, iptaller ile ilgili avukatlar devreye girdi, bu korkunç bir yıkım getirecek.”

RUMLAR 29 KEZ DEĞİŞTİRMİŞ

Kıbrıslı Rumlar, 1972 yılında yapılmış olan İmar Yasası’nı günümüze kadar 29 kez revize etmiş. Onlar yasayı günün koşullarına göre güncelliyor. Peki ya biz? Dört dörtlük mü yaptık. Çok mu mükemmel yaptık bu işi de kıpırdamıyoruz. Yabancıların gelip burada yatırım yapması için onları mağdur edecek girişimlerin aksine, onları ülkeye çekecek hamleler yapmalıyız.
Bu haber 146 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER