ERDOĞAN ÖNDE 2. TURA KALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından 'Tüm dava ve yol arkadaşlarımdan, sonuçlar resmi olarak neticelenene kadar, her ne olursa olsun sandıkların başından ayrılmamalarını rica ediyorum' mesajını paylaştı.

KİMSE SANDIĞI TERK ETMESİN

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından 'Tüm dava ve yol arkadaşlarımdan, sonuçlar resmi olarak neticelenene kadar, her ne olursa olsun sandıkların başından ayrılmamalarını rica ediyorum' mesajını paylaştı. Erdoğan mesajında 'Seçim böylesine olumlu ve demokratik atmosferde geçmişken, oy sayımı da halen sürerken, alelacele sonuçlar açıklamaya kalkmak, milli iradenin gaspı anlamını taşır' ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU İTİRAZLARA KIZDI

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise şunları söyledi: 'Sevgili halkım, oyumunuz yüksek olduğu sandıklardan üst üste itirazlarla sistemi bloke ediyorlar. Örnek; Ankara'da 300, İstanbul'da 783 sandıkta ısrarla itirazlar var. 6 kere itiraz edilen sandık var, 11 kere itiraz edilen sandık var. Bloke ettiğiniz Türkiye'nin iradesidir. İtirazlarla olacağı engelleyemezsiniz! Bu işin bir oldubittiye getirilmesine izin vermeyeceğiz.”

OĞAN RENGİNİ BELLİ ETMEDİ

ATA İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan ise seçimler ikinci tura kaldığını belirterek şöyle dedi: “YSK Başkanı sandıkların yüzde 50'sinin sisteme girildiğini söylüyor. AA ve ANKA'ya baktığımızda çok farklı sonuçlar görüyoruz. Türk milliyetçileri ve Atatürkçüler ikinci turun belirleyenleri olacaklar. Önümüzde zorlu bir 15 gün daha var. Bu süreçte memleketimize hayırlı bir sonuç için elimizden geleni yapacağız. Şu an şunu veya bunu destekleyeceğiz asla demeyeceğiz.


Bu haber 1356 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER