Tarih sadece cesur siyasetçileri yazar!

Ülkede her alanda yaşanan adaletsizlikler karşısında tavrını, “KKTC hukuk devletidir.

Ülkede her alanda yaşanan adaletsizlikler karşısında tavrını, “KKTC hukuk devletidir. Adalet karşısında herkes eşittir” diye açık bir şekilde ortaya koyan Başbakan Ünal Üstel, yaşanan sorunları çözmek konusunda kararlı duruşunu her fırsatta “Şimdi laf değil icraat zamanı” sözleriyle dile getiriyor.
Ancak ne yazık ki, İskele’de rant planı olarak ünlenen imar planında yaşanan adaletsizliklerin önlenmesi için Şehir Planlama Dairesi Müdürü Türkmen Yiğitcan’a verdiği talimatlar dinlenmiyor.
İskele’de yaşanan adalet çığlığı her geçen gün büyüyor. Birinci rant planının ardından hazırlanan ikinci rant planıyla, mallarını bölgedeki büyük şirketlere kaptırma tehlikesiyle karşı karşıya olan İskele halkı, isyan ediyor. Ancak ne yazık ki dinleyen yok.
Bölgede şu an yasa dışı konumda olan 20 bin konuta yasal kılıf hazırlamaya çalışanlar, büyük şirketlerin ellerinden tarım arazilerini de imara açarak rantı katlamaya hazırlanıyor. Başbakan’dan beklenen bu adaletsizliği giderecek önlemleri almasıdır.
Madem ki Sayın Başbakan’ın da dediği gibi KKTC hukuk devletidir, madem ki adalet karşısında herkes eşittir, başta imar adaleti olmak üzere üç ay içinde üst üste iki kez verdiğiniz talimata rağmen bunları dinlemeyen Şehir Planlama Dairesi Müdürü Türkmen Yiğitcan olmak üzere bürokrasinin içinde adaletin önünü tıkayan herkesle ilgili yaptırımlar da sizin sorumluluğunuzdadır.
Sizin de her fırsatta söylediğiniz gibi şimdi laf değil icraat zamanı Sayın Başbakan.
Göreve geldiğiniz ilk anda yazdık. Bu ülkede yaşanan sorunların çözülmesi için tıpkı İngiltere’de Iron Lady örneğinde olduğu gibi bir Iron Man liderliğine ihtiyaç var.
Unutmayın tarih sadece cesur siyasetçilerin ismini yazar. Bugün almaktan korktuğumuz kararlar yarın bu ülkenin başına daha büyük belalar açacaktır.
Sizden beklediğimiz bu cesur kararları alacak iradeyi ortaya koymaktır.
Bizden söylemesi…
Bu haber 891 defa okunmuştur

:

:

:

: