MALTA' DA TEMEL REİS KÖYÜ

'Çok mu önemli farklı coğrafyalarda güne başlamamız. Elbette önemli. Günler, zaman, yaşam. Şiir gibi...

'Çok mu önemli farklı coğrafyalarda güne başlamamız. Elbette önemli. Günler, zaman, yaşam. Şiir gibi... Yerinde. Öğrendiğimiz her bilgi bizim, aydınlığımız, Güneşimizdir... Popeye veya Türkçe adı ile. Temel Reis. Elzie Crisler Segarın oluşturduğu dünyaca ünlü, Ispanak yiyerek güçlenen çizgi roman karakteridir. Çizgi filmi ise 1929'da Elzie Crisler Segar tarafından. Canlandırılmış. İlk yıllarda Temel Reis çizgi filimi, siyah-beyaz çıkmıştır. Çocukluk yıllarının favori çizgi filimlerinden olan. Temel Reis, sıska bir denizci güç toplamak için ıspanak yer ve daha sonra kendinden çok daha cüsseli adamlarla dövüşürdü. Amerikalı karikatürist Elzie Crisler Segar'ın eseri olan. Temel Reis'in Frank Rocky Fiegel'den ilham alındığı ortaya çıktı.

Malta'da Temel Reis Köyü veya İngilizcesi. Popeye Village, 1980 yılında Malta'nın Mellieha şehrinde filim seti olarak kuruldu. Karşımda deniz kenarında duran köy bir MASAL gibi. Gün batımın Güneşi ile bir o kadar daha güzelleşti. Objektifime düşen karelerle o anı, o masalsı güzelliği ölümsüzleştirebilmek benim için farklı bir ayrıcalık oldu. Gezdiğim gördüğüm yaşadığım her ülke bana çok şey öğretiyor. Kendi ülkemle kıyasladığımda. Bu kadar güzel bir ülkede doğduğum için şükrediyorum.

Şükrederkende bir okadarda üzülüyorum. Cennetten bir parça olan ülkem' e çok acil yaratıcı güçler gerekli. Bir çok ülkede olduğu gibi. İnsanlar kendi Ülkelerini daha çok güzelleştirmek, halkını refaha taşımak için çok güzel savaşlar veriyorlar. Peki bizde, durumlar?????????? Sizi Seviyorum...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 13207 defa okunmuştur

:

:

:

: