Manşetler konuştu!

Star Kıbrıs Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa Bey ve Genel Koordinatörümüz Cemile Yalçındağ, bizlere görev verirken, “Bu gazeteyi vazgeçilmez haline getirin” dedi.

Star Kıbrıs Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa Bey ve Genel Koordinatörümüz Cemile Yalçındağ, bizlere görev verirken, “Bu gazeteyi vazgeçilmez haline getirin” dedi.

Bizlerde; Star Kıbrıs “özel haber” sloganıyla tüm hızıyla yola çıktık.
Kendimize göre, değişikliklere imza attık.
Ki tam destek aldık!

Okuyucularımızdan da aldığımız yorumlar bizleri çok mutlu etti, ediyor da.
Geçen hafta “muhabirlerin haberleriyle” dolu sayfalarımızda önemli manşetlere imza attık.

Haftaya çok önemli bir “fotoğraflı manşetle” çıktık.
Haftalardır Girne’ye gökdelen yapılması karşısında “hayır” kampanyası başlatan Girne Belediye Başkanı Sayın Sümer Aygın’ın aslında, 2006’da gökdelene “evet” dediğini belgeledik.

Belgeledik, diyoruz çünkü manşetimizde yer alan fotoğrafta Sümer Aygın’ın “Girne için önemli” dediği proje 29 katlıydı.

Muhabirimiz Haluk Doğandor, bu olayı iyi takip etti ve 2006 yılına giderek “güzel bir gazetecilik” örneği gösterdi. Ki bir gün sonra yayınlanan Star Kıbrıs sayısında ise UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu’nun “bu güzel bir habercilik örneği” dediğini aktardık.

Haluk Doğandor, Girne’de ve Ada’nın dört bir tarafından “kulağı” olan bir muhabirimiz, geçtiğimiz haftaya da damga vurarak başladı.
Salı günü ise Girne Posta Dairesi’nde yaşanan “usulsüzlük” olayını manşetimize taşıdık. Postanede eksiye düşen ana kasa paralarının “çalışanlar tarafından tamamlandığı” ortaya çıktı. Ancak Girne Postanesi’nde yaşananlar için “soruşturma açılması” gerekirken, haberi “kim sızdırdı” telaşı yaşandı.
Çarşamba günü ise, ülkemizde ilk kez olan banka soygunu manşetimizdi.
Bütün ayrıntılarıyla manşete çektiğimiz haberde, muhabirimiz Suna Eren, diğer bütün gazeteleri “atlatarak” zanlının fotoğrafı “yüzü görülecek” şekilde çekti.
Suna mahkeme haberlerinde çok başarılı olduğunu göstermiş oldu.
Ayrıca o gün Girne’ye gökdelen projesinin sahibi Yahya Kurt’un muhabirimiz Uğur Bayram’a açıklamaları vardı.

Yahya Bey Uğur’a, “Sümer Aygın’ı Antalya’ya götürdüğünü” anlattı. Bir zamanlar “destek verdiği” projeye şimdi karşı çıkmasına anlam veremedi.
Perşembe günü ise Suna yine diğer gazeteleri atlatan bir haber imza attı.
Banka soygununu yapan zanlının, soygundan önce “keşif yaptığını” ortaya çıktı.
Habere göre zanlı kamera olan Türk Bankası’nı soymadı, kamera olmayan Asbank’a yöneldi. Aynı gün muhabirimiz Nupelda Karabuğday’ın üniversite öğrencileriyle yaptığı röportaj da etki yapan haberlerimizdendi. Nupelda öğrencilerin sorunlarını kamuoyuna aktardı. Olumlu tepkiler aldık bu haberle ilgili. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı’nın başarısını yeni dönemde göreceğiz.
Bakacağız öğrencilerin eksikleri giderilecek mi?

Cuma günü ise Haluk Doğandor, çok ilginç bir habere imza attı. Maliye Bakanlığı’nın 2002 yılında aldığı çeki tahsil etmediğini ortaya çıkardı. Haber etki yaptı ve Bakanlık yanlışı düzeltti. Haber toplantısında Editörümüz Gözde Akben, “Jeton geç düştü” dedi. Bizde habere bu manşeti attık. Yani 9 yıl sonra düşen jeton!

(Gözde, genç ve dinamik enerjisiyle haber merkezimize büyük katkı sağlıyor.)
Cumartesi günü ise muhabir arkadaşlarımızın özel haberleri yine birinci sayfamızı süsledi. Haluk, Suna, Nupelda o gün güzel haberlere imza attı. Mesela Suna’nın 3 bin Euro’ya “yeni hayat” haberi önemliydi. Suna, AB ülkesi diye KKTC’ye getirilen yabancıların konusunu ele aldı. Mültecilerin sorunlarını aktardı. Üç kafadarın da bazı bankaları sahte belgelerle dolandırması ve kredi çekmesi de haftanın ilginç haberiydi.

Star Kıbrıs’ın dünkü manşeti de, önemliydi.
Girne’de “Küçük kıyamet” yaratan fırtına haberi iyi işlendi.
Haluk Doğandor, farkını bu haberde de gösterdi.
Yazarımız Ayşe Tural’ın “Kıbrıs’ta kadın olmak” adındaki röportajı da hafta sonunun okunan haberleri arasındaydı.

Star Kıbrıs; her hafta gündem belirleyen manşetleri atıyor.
Bizler de çok mutlu oluyoruz.

TAK haberciliği dışında sayfalarımızın “muhabir haberleriyle” dolması çabasındayız.

Muhabir arkadaşlarımızda müthiş bir çaba ile özel haber peşinde koşuyor.
Bizler ise çok mutlu oluyoruz.
Haberin adresinde kalın lütfen…
İyi haftalar, yeni haftada buluşmak dileğiyle.


3 kafadar!

Sayfa Editörlerimiz Star Kıbrıs’ı daha iyi bir görüntü ile sizlere sunmak için çalışıyor. Hafta içinde bazı değişiklikler oldu, ancak daha bitmedi. Batu, İbrar ve Yasin çok başarılı “3 kafadar…” Arkadaşlarımız yeni Star yaratmak için hafta boyunca yine çalışma içinde olacak.
Bu haber 9680 defa okunmuştur

:

:

:

: