Kıbrıs Türkünün ortak dili: Star Kıbrıs

Bundan tam 4 yıl önceydi, 12 Nisan Perşembe günü Star Kıbrıs Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa Bey, “Bu gazete Kıbrıs Türklerinin gazetesi olarak, medyadaki boşluğu dolduracaktır. Öncelikle partiler üstü olacak.

Bundan tam 4 yıl önceydi, 12 Nisan Perşembe günü Star Kıbrıs Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa Bey, “Bu gazete Kıbrıs Türklerinin gazetesi olarak, medyadaki boşluğu dolduracaktır. Öncelikle partiler üstü olacak. Bizce bu konuda bir boşluk var. Gazete okuyucunun yanında olacak. Halkın özlediği beklediği ses olacak” diyerek Star Kıbrıs’ı Kıbrıs Türk halkıyla buluşturmuştu.

Gazetemiz resepsiyonuna katılan dönemin Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sayın Abdullah Gül de, “Star Kıbrıs, Kıbrıs Türkünün ortak dili olacaktır” diye konuşmuş ve “Şüphesiz Kıbrıs davası bu gazetede yer alacaktır. Kıbrıs davası tüm dünyaya anlatılacak” sözlerini kullanmıştı.
Sayın Gül ve Ali Bey, bu sözleri söylediği günden itibaren Star Kıbrıs “Güçlünün değil, haklının yanında olmaya” devam etti.

4 yıl boyunca doğru, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışı ile Kıbrıs Türk halkına “sadece haber” vermeye çalıştı.

Haklı Kıbrıs davasında, Kıbrıs Türk halkının çıkarlarını savunan bir yol izledi. Karpaz’dan Yeşilırmak’a kadar halkın sorunlarıyla bire bir ilgilendi.

Star Kıbrıs Medya Grubu gittikçe büyüdü.

3 televizyon ve 3 gazete ile istihdam yarattı.
4. yaşını kutlayan Star Kıbrıs da, artık yeni yüzüyle sizlerle birlikte olacak.
Logosundan, sayfalarına kadar yenilenen Star Kıbrıs, özel haberleriyle sizlere en iyisini vermeye çalışacak.

Ali Bey başta olmak üzere, Genel Koordinatörümüz Cemile Yalçındağ Hanım olmak üzere tüm ekibimizle HAK’ka hizmetin bilinciyle hareket ediyoruz.
Star Kıbrıs’ın bugünlere gelmesinde katkıda bulunanlara ve bizlere kutlama mesajları gönderenlere çok teşekkür ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Gazeteciler gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır” düşüncesinden hareketle “durmadan” yolumuza devam edeceğiz.
Bu haber 9301 defa okunmuştur

:

:

:

: