Halkın gündemine dönün

Ülkemizde, yıllardır iyi bir siyasi yapının özlemini çekip duruyoruz. Bugüne kadar, halktan halkın gündeminden kopuk olmayan siyasi bir yapının oluşması için ümidimizi hep canlı tuttuk.

Ülkemizde, yıllardır iyi bir siyasi yapının özlemini çekip duruyoruz. Bugüne kadar, halktan halkın gündeminden kopuk olmayan siyasi bir yapının oluşması için ümidimizi hep canlı tuttuk.

Ülkemizdeki siyasetçilerin hemen hepsinin aynı anlayışta olduğunu, birbirinden farklı düşünmediklerini bildiğimiz halde koruduk ümidimizi.

Şöyle son on yıla bir bakın. Siyasetçinin çıkarına olan, siyasetçiyi ilgilendiren hemen her konunun jet hızıyla çözümlendiğini, sıra vatandaşın sorunlarına geldiğinde, vatandaşın sorununun dışında her şeyin tartışıldığını ancak halkın sorununun tartışılmadığını, sorundan ayrı, bağımsız, uç tartışmaların yapıldığını, anlaşmalı bir kavga verildiğini göreceksiniz. Kısır tartışmalarla boşa geçmiş zaman içerisinde, çözümlenmeyen sorunlarımızın öbek öbek yığıldığına şahit olacaksınız.
Bugünde durum bundan farklı değildir. Ülkemizin ne uğruna kaosa sürüklendiğine, vatandaşın hangi çıkarlar uğruna işlerinin ertelendiğine, Lefkoşa belediyesinin ne uğruna bu hale getirildiğine, okullarda eğitimin ne uğruna felç edildiğine bir bakın. Dikkatle baktığınız da göreceksiniz ki; Oyuncular hep aynı ve birbirleriyle yakın ilişki içerisindeler. Çektiğimiz bunca eza cefa ve huzursuzluk, siyasilerin yada siyasi partilerin halkı hiç düşünmeden, sadece ve sadece kendi çıkarlarına hizmet etmelerinden kaynaklanmaktadır.
Bir anlayış değişmesi yaşanmadan, vekiller, vatandaşın gerçek gündemine dönmeden siyaset mekanizmasının sağlıklı çalışacağını, vatandaşın bekleyen sorunlarının çözüleceğini umut etmek fazla hayali olacaktır. Yani, vatandaşla siyasetçinin gündemi, siyasetçiyle dünyanın gündemi birbirine taban tabana zıttır.
Bütün siyasileri, daha fazla vakit kaybetmeden, halkın gerçek gündemine dönmeye, halkın içine girmeye davet ediyor, sorunların altında ezilmekten kurtuluşun tek yolunun bu olduğunu tüm samimiyetimizle hatırlatıyoruz.
Bu haber 9509 defa okunmuştur
  • yeter artık .....  girne - 14.11.2012 yazınızı okudum,haklısınız dün hava güzeldiye dolaşmaya çıktım,yolum ılgaz köyüne kadar gitti ,belediye işçileri dam tamir ediyorlar.biraz garibime gitti araştırdım halivakti yerinde bir sürü çocuğu var hayat şartları gayet iyi ama ALSANÇAK belediyesi bu şahısların damını neden belediye imkanlarıyla yaptırıyor...bizler vergi verelim ama paralar nereye gidiyor belli oluyor.......belediye paralararını nerelere harcıyor....işte belediyelerimiz nasıl batıyor anlayın..
  • Dönemezler Sema  Lefkoşa - 14.11.2012 Seçimde vatandaş dönderecek artık gündeme.

:

:

:

: