UBP nasıl kurtulur?

UBP onlarca yıl ülkeye hizmet etmiş, hemen her karışında bir şekilde emeği olan, zaman zaman bölünmeler yaşamış bir partidir. Bu partiyi hiçbir ayrılma, hiçbir kopma, bugün olduğu kadar yok olma tehlikesinin eşiğine getirmemiştir.

UBP onlarca yıl ülkeye hizmet etmiş, hemen her karışında bir şekilde emeği olan, zaman zaman bölünmeler yaşamış bir partidir. Bu partiyi hiçbir ayrılma, hiçbir kopma, bugün olduğu kadar yok olma tehlikesinin eşiğine getirmemiştir.

Bugün yaşanan olumsuzluklarda olduğu kadar, olumlu yapılan işlerin de tamamının altında UBP damgası vardır. Halkın böylesine özümsediği, her metrekaresine damgasını vurmuş ülkemizin en köklü partisinin içinde bulunduğu bugünkü duruma bakıp üzülmemek imkânsız.

Peki, bu duruma nasıl geldi?
Bu soruya şüphesiz her birimizin kafasında verecek bir cevabı vardır. Bugüne kadar bir sürü neden sıralandı, bundan sonrada birçok neden bulunabilir bu kötü gidişe. Bulunan bu nedenlerin hepsi de doğruda olabilir.

UBP’ de baş, yani siyasi lider ihtiyacı karşılanamadı. Son yıllarda her UBP’li önde yürüyen olmak istedi. Bu durum acımasız, kuralsız yarışı beraberinde getirdi. Herkes önde yürümeye aday olunca, kılavuz yani yol gösteren kalmadı. Koltuk uğruna insani değerleri unuttular, selamı bile çıkara göre alıp vermeye başladılar, çevrelerinde oluşan çıkar grupları nedeniyle vatandaşa sırtlarını döndüler, yönetim kurullarıyla, ilçe örgütleriyle inanılmaz bir büyüklük duygusuna kapıldılar, kendilerini hizmet etsin diye seçen millete, efendisi gibi davranmaya başladılar. Yollarını şaşırdılar bu nedenle diyerek bir sürü neden sıralanabilir. Bütün bunlara itirazımız olmayacaktır. Ancak bir neden var ki, bütün nedenlerin nedeni.


Siyasi Lider eksikliği… Maalesef UBP bu eksikliği yaşıyor ve yakın zamanda, kitleleri etkileme gücüne sahip, gelişime ve yeniliğe açık, kararlı, cesaretli ve mantıklı birini belirleyemezse; çevresinde toplananları süzgeçten geçirebilen, genç, dinamik birini lider olarak seçemezse UBP’nin sonu aydınlık görünmüyor.

Peki, M.K.Atatürk’ün''Lider dediğin: Her şeyden önce kim olduğunu bilmeli ve kendine güvenmelidir. Önde yürüyen değil, yol gösteren olmalıdır. Her kim olursa olsun insanlara değer vermelidir. Millete efendilik yoktur. Ona hizmet etmek vardır” şeklindeki tanımına uygun özellikte UBP içerisinde biri var mı?

Ne dersiniz, varmı?
Bu haber 9752 defa okunmuştur
  • Söylesinizya Aristo  Lefkoşa - 16.11.2012 UBP de kim var o özeliklerde? Ben bulamadım. Yazssanızda bizde anlasak.
  • ubp.nasil.kurtulur lefkeli  london.uk - 16.11.2012 ubp garbolit sabunuy la yikanirsa ancak.kurtulur
  • gercekci   - 15.11.2012 Asiye nasil kurtulursa UBP de oyle kurtulacaktir.
  • bosuna aramayin yani  Lefkosa - 15.11.2012 bizde belediye baskanindan daha yuksek ''rutbede'' is yapacak lider bulamazsiniz.. bulsaniz da secemezsiniz.. :)
  • Kim ? Aristo  Lefkoşa - 15.11.2012 Kim varki o özelliklere sahip?

:

:

:

: