Melek Yatırımcılar Ağı fırsat olabilir

Dünyanın neresine giderseniz gidin genç olmanın verdiği bir dizi dezavantajla karşı karşıya kalırdınız on yıl öncesine kadar.

Dünyanın neresine giderseniz gidin genç olmanın verdiği bir dizi dezavantajla karşı karşıya kalırdınız on yıl öncesine kadar.

Bilgi birikimi ne olursa olsun gençlerin enerji dolu ‘Girişimci’ atakları frenlenirdi her defasında. Bu anlamda hayal kırıklıklarıyla doludur insanların gençlik yılları.
''En başarılı insanlar en çok hayal kuranlardır” diyen Leacock, ''Hayal gücü bilgi gücünden daha önemlidir'' diyen Einstein gibi düşünen ve düşlediği dünyanın inşasından vazgeçmeyenler sayesinde bugünkü teknolojik imkânlara sahibiz.


Sahip olduğumuz ve hızla gelişen, değişen teknolojik imkânlar nedeniyle gençlerin önemi oldukça artmıştır. 2000’li yıllardan itibaren, hızla değişen teknolojiye ayak uydurmak ve verimli kullanmak isteyen özel ve kamu sektörü hayal eden, düşünen, proje üretebilen insanlara, yani dünün hayalperest gençlerine ihtiyaç duymaya başlamıştır. Bu nedenle dünyanın her tarafında hem devletler, hem iş dünyası genç girişimcileri arenaya çekebilmek için özendirici, ilgi yaratıcı, teşvik edici bütün imkânlar seferber ediliyor.
Yaşadığı dünyadan kopmuş, nasıl bir gelecek istediğine dair hayali olmayan, daha güzel yarınların inşası için yapılması gereken işleri düşlemeyenlerin dikkate alınmadığı zamanı yaşıyoruz.

Yüz yılın öncesinin yaşlı bilge insanı önemini yitirdi, genç bilgelik dönemi başladı adeta. Öyle babadan oğula aktarılan mesleklerde kalmadı. Her şey çabuk tükeniyor, önemini yitiriyor. Bugünün gözde gelir getirici mesleği, eğer çok yönlü gelişmeler takip edilmez, uygun yenilikler hayata anında geçirilmezse yarının itibar edilmeyen unutulan iş sahası olabiliyor.
Bu gerçekler ülkemiz gençliği açısından da geçerli. Yığınla sıkıntı içerisinde sevindirici, güzel şeylere de şahit oluyoruz seyrek te olsa. Birçok ülkede faaliyet gösteren, yatırımcı ve girişimcileri bir çatı altında toplayan Melek Yatırımcılar Ağı (CyprusTurkish Business Angel Network-EBAN), KKTC’de de kuruldu.
Bu amaçla, hükümet ülkedeki girişimcilere bir buçuk milyon TL hibe programı hazırlıyor. Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, geçerliliği olan fikirler olursa artık finansmana ulaşmanın kolay olduğunu beliriyor.

Kafasında bir projesi olan ve bunu hayata geçirmek isteyen girişimciler için Melek Yatırımcılar Ağı bulunmaz bir fırsattır. Bu girişim ülkemiz için diğer ülkelere göre çok daha anlamlı ve önemlidir. Melek Yatırımcılar Ağı, genç girişimcilerin cesaretlendirilmesine yardımcı olacak, hem finansman yönüyle hem bilgi yönüyle müthiş bir kaynak olacaktır.
Bu haber 9533 defa okunmuştur

:

:

:

: