Star Kıbrıs ve Ada TV’nin gücü

Medyanın toplumun bakış açısını değiştirmede önemli bir gücü var.

Medyanın toplumun bakış açısını değiştirmede önemli bir gücü var.
Medyanın toplum üzerindeki etkisinin ne kadar büyük olduğu yadsınamaz bir gerçek. Her gün televizyon, gazete ve internet aracılığıyla, istenilen bilgi, haber, yorumlar insanlara verilmektedir.
Uzun süreli bilinçli yayın yapıldığı takdirde o zaman ülkede insanlar uyanır. Toplum ülkesini düşünmeye, ‘bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın’ anlayışını kaldırmaya başlar. İşte o zaman ülke kalkınmaya başlar.
Basında gündeme göre haberler yapılmaktadır. Markalar, kurumlar, tanınmış kişiler her konuda artık daha da dikkat etmek zorundadırlar. Yaptıkları her hatalı davranış halkın gözünden kaçmayarak doğrudan doğruya gündemi oluşturmaktadır.
Basın, siyasi dengeleri değiştirir. Kişileri tanınır hale getirir. Kimse kendi başına düdük öttüremez. Atılacak adımlar daha dikkatli atılır. Halk basın sayesinde bir kişiyi yüceltebildiği gibi anında ayaklar altına serebilir.
Basının önemi anlatmakla bitirilemez.
Bunlardan neden bahsediyoruz diye soracak olursanız; Star Kıbrıs ve Ada TV’nin yaptığı objektif yayınlarla nelerin değişebildiğini görebilirsiniz.
Camilerin borcundan dolayı sık sık elektriklerin kesilmesini manşetlerine taşıyan Star Kıbrıs ve Ada TV, bir anda gündemi değiştirdi. Yaptığımız yayınlar ses getirdi. Yaptığımız yayınlarla büyük bir kamuoyu oluşturmayı başardık. Bakanlar Kurulu da bunun üzerine camilere ödenek çıkarılması yönünde karar alarak cami cemaatini rahatlattı.
Bakanlar Kurulu’nun çıkardığı 1 milyon TL’lik ödenek bu sorunun geçici olarak çözümlendiğini gösteriyor. Aslında toplam borç 6 milyon TL. Geriye kalan 5 milyon TL’lik borcun nasıl ödeneceği ise bilinmiyor. Temennimiz geriye kalan 5 milyon TL’lik borcun da bir şekilde kapanması, bir daha böyle bir sorunun yaşanmaması, camilerimizin elektriksiz kalmaması, minarelerimizde ezan sesinin eksilmemesidir.
Star Kıbrıs ve Ada TV olarak yaptığımız yayınlarla camilerin elektriklerinin kesilmesini gündeme getirerek kamuoyu oluşturduğumuza inanıyoruz.
Biz Star Kıbrıs ve Ada TV olarak güçlünün değil haklının yanında olmaya devam edeceğiz.
Bizi takip etmeye devam edin.
Bu haber 9469 defa okunmuştur

:

:

:

: