Kıbrıslı müzisyen hakkında şok iddia

Geçtiğimiz günlerde, gündeme düşen bir haber, güzel ülkemizin durumu ile ilgili güzel bir örnek daha koydu gözler önüne.

Geçtiğimiz günlerde, gündeme düşen bir haber, güzel ülkemizin durumu ile ilgili güzel bir örnek daha koydu gözler önüne. Bir devlet okulunda kadrolu müzik öğretmeni olan bir kişinin, 2006 yılından beri, okula adım atmadığı ve her ay yaklaşık 5 bin TL maaş aldığı haberi!..

Bahsi geçen kişinin, öğretmenlik mesleğinin yanı sıra, profesyonel müzisyenlik te yaptığından dolayı, kariyerinin müzisyenlik kısmına yoğunlaşarak; öğretmenlik kısmını ikinci plana bıraktığına yer veriliyor, basına yansıyan haberlerde. Hatta yine 2006’dan beridir hiç okula uğramayan bu kişinin, yurtdışında yaşadığından yakınıyor, ilgili sendika temsilcileri ve hükümete yükleniyorlar, her daim olduğu gibi…
Henüz ismi geçen kişinin bir açıklaması yok basında, ancak böyle iddialar da kolay dökülmez yazılara…
Şimdi gelelim konuya,
Sevgili sendika yöneticileri, 1996 yılında meslek hayatına başlamış bu kişinin, 2006 yılından beridir okuluna adım atmadığını şimdi mi öğreniyor? Peki, bu nasıl oluyor?
Öte yandan, bu okulda çalışan onca öğretmen, müdür muavini ve müdür ne yapıyor? Bir tek kişinin bile dikkatini çekmiyor mu, kadrolu öğretmenlerinin sekiz yıldır okula uğramadığı?

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, hiç mi, denetlemiyor okulları, okul kadrolarını? Veya nasıl denetliyor?

Bahsi geçen öğretmen-müzisyen kişi, nasıl becermiş de, bu denli kendisini izole edebilmiş ve 96 ay boyunca gidip maaşını çekebilmiş bankasından?
Sanırım başta sendikacılar da olmak üzere, önce çuvaldızı kendimize batırmamız gerekiyor. Tamam, eğer gerçekten bahsi geçen kişi, sekiz yıldır mesleğini icra etmek yerine, havadan maaş alıyor ise bu ciddi bir suç. AMA SUÇUN İŞLENMESİNE ZEMİN YARATMAK TA ÖNEMLİ BİR SUÇBu haber 9693 defa okunmuştur
  • madur vatandas   - 26.01.2015 ne ogretmenin umrunda olur ne baskasinin. Ben her gun rum kesmine gecer ucuz et alip turk kesminde satarim Marifet olsun diye demiyorum para yok. 3000 TL maasla nasil gecinecegim. Is yeri kalacak yerimi veriyor yiyecek 3 ogun isletmeden. Yeni Kibris vatandasi oldum yetmiyor. Uyusturucu satmam kadin ticareti yapmam satilan etin kilosu basina sadece 4 TL aliyorum bir de beni dusunun..Gunde 100kg et satmak zorundayim ki ancak karnim doysun
  • Sedat  Lefkosa - 24.01.2015 Bu absurt ülkede, 100lerce müşavirin bir kuruşluk iş üretmeden yıllaca maaş çekmesini görmeyeceğiz, üç kuruş üretmeden mesaisine başlayıp bitiren binlerce kişiyi görmeyeceğiz. Erken emekliliğini alıp onu şimdiki gençliğe ödeten yüzlerce kişiyi görmeyeceğiz. Tamamen dağıtım üzerine kurulmuş bu memlekette anlaşma olana kadar hiç birşey olmaz diyeceğiz ve bütün asimetrik kazanılmış haksızlıkları es geçeceğiz sonra eğitim bakanlığından hizmet alımı şeklinde olan böyle bir pozisyonu Okan gibi müzikten başka hiçbirşey düşünmeyen bir kişiyi yerin dibine batırarak, sanki sistem eleştirisi yapacağız. Bu tip eleştiriler anacak karakter infazına yarar ve yapıcı değil yıkıcıdır. Sistemi eleştireceksek sistemi eleştirelim yani bütün bir şekilde. Bütün eğitim ve kültür siyasetimizi. Ama öyle cherry picking yapar gibi babasının üzerinden. Bu konuma gelmek için sabahlara kadar çalışmış bir sanat emekçisini değil allahasınız lütfen.
  • Filozof Neco   - 23.01.2015 Dunyanin her ulkesinde iyi ve kotu insan vardir. Ben muzisyen/ogretmen sahis anladigim kadariyla alaninda ek is yaparak kazancini cogaltmis ve bu bir cok kisinin gozune batmis. Olumlu elestirenlerin yaninda elbette olumsuz da olacak. Meyve veren agac taslanir yada The fruitful tree would be stoned.. Tabii bunu bir amerikaliya anlatmak cok zor olacaktir Hangi meyve der? apisip kalirsiniz. Turk zihniyeti cok mesakatli yapiya sahip bir mantalite, dunyada ancak turku turkten baska kimse anlamaz.

:

:

:

: