Sözün bitti yerdeyiz

Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı son dönemde en fazla iş yapan bakanlıklardan biri haline geldi.

Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı son dönemde en fazla iş yapan bakanlıklardan biri haline geldi.

Takdir edilecek işlere imza atılıyor. Bakan olarak kim gelirse geldin, işler kaldığı yerden devam ediyor, sil baştan başlamıyor. Bu takdir edilecek bir olay aslında ve pek alışık olmadığımız…

Son dönemlerde Karpaz bölgesinde yaşayan hür eşeklerin korunabilmesi için büyük bir özveri ile çalışılmış ve bariyerler yapılmış, hatta Bakan Hakan Dinçyürek de bölgeye giderek, hür eşeklerin bariyerlerin arkasına geçmesinde yardımcı olmuş. Sonuç olarak ortaya çok güzel bir tablo çıktı.

Hep derler hayvanlara saygısı sevgisi olmayanın, insanlara da sevgisi saygısı olmaz diye.

Dün alınan bir haber insan eliyle Kıbrıs’ın simgesi haline gelmiş o sevimli hayvanların korunması için yapılan çalışmaların yine insan eliyle zarara uğradığını gördük.
Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi ekipleri, Dipkarpaz bölgesinde 2 hür eşeğin vurularak öldürüldüğü ve eşeklerin “cinsel organları” başta olmak üzere çeşitli bölgelerinin kesildiğini açıkladı.

Yaşanan bu vahşi saldırı sonrasında, Çevre Koruma Dairesi olayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin tespit edilip haklarında yasal işlem başlatılması için polise suç duyurusunda bulundu.

Bakanlık açıklamasında yaşanan bu olayı kınadı, bu olayın bir kez daha yaşanmaması için kamuoyunu daha duyarlı olmaya davet etti.
Bugün doğada kimseye hiçbir zararı olmayan bu hayvanlara bu vahşi işkenceyi yapanların yarın bir insanın canını da aynı şekilde almayacağının garantisini kim verebilir?

Nasıl bir psikolojidir ki, o savunmasız hayvanlara böylesine vahşice bir saldırıda bulunuyor?

Bu tür insanlarla maalesef aynı toplumda yaşıyoruz ve her an yanımızda olabiliyorlar.

Tekrarlıyoruz, bugün bu hayvanlara bu işkenceyi yaparak canlarını alanların yarın bizim canımıza da kastetmeyeceklerinin garantisini bize kim verecek?
Hayvana sevgisi saygısı olmayanın insana sevgi saygı beslemesi nasıl bekleyebiliriz?

SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ
Bu haber 9752 defa okunmuştur
  •    - 30.01.2015 Kendini sevmeyen cevresini sevmez.

:

:

:

: