Memleketin yolları taştan

Ülkenin hemen her noktasında, mevcut yolların ne kadar kötü durumda olduğundan, hepimiz şikayetçiyizdir.

Ülkenin hemen her noktasında, mevcut yolların ne kadar kötü durumda olduğundan, hepimiz şikayetçiyizdir. Yol boyunca sürekli karşınıza çıkan çukurlar, birçok kez araçlarımızın arızalanmasına sebep olmuş ve dolayısı ile makinistlere önemli miktarlarda ek paralar ödemek zorunda kalmışızdır. Olsun yine de canımızdan kıymetli değil!
Ancak yolların bu şekilde olmasının, uzun yıllardan beridir, ciddi anlamda ele alınmamasının, uyarı levhalarının yeterli veya düzgün olmayışının, hesapsız yolların inşa edilmesinin, yolların yetersiz şekilde ışıklandırılmasının karşılığı, ne yazık ki CAN oluyor!
Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, gazetemize verdiği bilgiler çerçevesinde; yukarıda belirttiğimiz ve canımızı riske atan başlıkların önemle altını çiziyor. Yıllardır asfaltlama çalışması yapılmadığına dikkat çeken Avcı, “Sadece açılan çukurları kapatmakla yetiniyoruz” diyor.
Ülkedeki tek düzgün yolun, Girne-Dipkarpaz anayolu olduğuna dikkat çeken Avcı, ülkedeki duruma aslında acı bir örnek veriyor. ÜLKEDEKİ TEK DÜZGÜN YOL BU!
Elbette ülkede yaşanılan ve bazıları acı sonuçlar doğuran kazaların, en önemli sorumlusu, dikkatsiz bireyler oluyor. Ancak bu dikkatsiz bireylerin yaşam şansını, bir o kadarda, mevcut eksiklikler alıyor. Işıklandırmanın olmadığı, kaldırımların eksik olduğu, kasislerin hesapsız ve görülmeyecek şekilde yapıldığı, uyarı levhalarının ağaçların arkalarında gizlendiği yollar!
Buradan bir kez de biz, yetkililere ses vermek istiyoruz. Lütfen insanların güvenliği için, yaşam hakkı için, görevinizi hakkı ile yerine getiriniz! Küçücük bir ülkenin, bu denli kötü ve tehlikeli yolları olmasını engelleyiniz. Yolların insanları ailelerden uzaklaştırmasını değil; ailelere ulaştırmasını sağlayınız!


Bu haber 9253 defa okunmuştur

:

:

:

: