Sertoğlu’nun adımı

Türkiye Futbol Federasyonu’nun, ülkede bir temsil ofisi açma teşebbüsü ile birlikte cereyan eden olaylar, sonunda Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun, Rum Futbol Federasyonu KOP’a bağlanma girişimini resmen açıklaması ile daha da farklı bir boyuta taşındı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun, ülkede bir temsil ofisi açma teşebbüsü ile birlikte cereyan eden olaylar, sonunda Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun, Rum Futbol Federasyonu KOP’a bağlanma girişimini resmen açıklaması ile daha da farklı bir boyuta taşındı. KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu dün, yazmış olduğu bir dilekçe ile KOP ile birlikte yürümek istediğini resmen açıkladı. Bu durum ülkede bir ilk olma özelliğini taşıdığı gibi, fikirlerin de, hızlıca ikiye bölünmesini sağladı.
Bir tarafta Sertoğlu’nun doğru bir harekette bulunduğunu ve artık, ülke adına bireylerin seslerini duyuracak şekilde adımlar atmasının zamanının geldiği yönünde fikirler birleşirken; diğer tarafta ise bağımsızlıktan çıkıp ta, azınlık olmak adına atılan bu adımın, Kıbrıs Türk Futbolu adına yanlış bir adım olacağı yönünde fikirler bir araya geldi.

Yani ülkede her noktada olduğu gibi, “evrenseldir” denilen futboldada artık, bir zıtlaşma, bir siyaset kavgası başladı…Kısacası ülke siyaseti spora da bulaştı!
Önümüzdeki günlerde, özellikle de cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günlerin kaldığı bu süreçte, Sertoğlu-KTFF ve KOP isimlerini bol bol duyacağıma eminiz. Sertoğlu’nun kararlı bir şekilde attığı adımın arkasında duracağını, geçmişte de gösterdiği tavırlarından dolayı kestirebiliyoruz. Öte yandan, ülkede birçok, etken kesimin ise bu tutuma karşı olacağını…
Sonuç olarak dün resmen başlayan ve uzun bir süre daha devam edecek kıran kırana birfutbol maçı başlamış bulunuyor. Sonuçlarını biz de herkes gibi bekliyoruz ve dostluk kazansın diyoruz…

Bu haber 9457 defa okunmuştur

:

:

:

: