Sedye ile hasta mi yoksa çöp mü taşinir?

Akıllara zarar haberlerle karşı karşıya kalıyoruz.

Akıllara zarar haberlerle karşı karşıya kalıyoruz.
Hastaneler konusunda zaman zaman haberler yapıp sizlerle paylaşıyoruz.
Bunca zamandır bize öğretilen, gördüğümüz, duyduğumuz sedye ile hastaların taşındığıydı… Fakat biz yanlış biliyormuşuz. Sedye ile sadece hasta taşınmıyormuş. Çöp de taşınıyormuş.
Dün bizlerle paylaşılan bir habere göre Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde çöpler, sedye ile taşınıyor.
Temizlik görevlileri işin kolay yolunu bulmuşlar ve çöp poşetlerini sedyeye koyarak görütmek istedikleri yere daha kolay yolla taşımışlar.
Hastanelerin steril olması kullanılan araçlar ve gereçlerin uygun şartlarda saklanması ve kullanılması lazım. Demek ki, bu hastanemiz için uygun şart sedyelerin önce çöp, sonra insan taşıması.
Tabi söz konusu hastanede çöpler taşındıktan sonar, aynı sedyelerde hastalar da taşınıyor mu bilemiyoruz? Ama bu bile yeterince tedirgin edici bir durum.
İşin ilginç yanı vatandaşların bu olayı görmesi ve çöpleri taşıyan kimsenin umursamaması…
Sayın Bakanımız; bu işe bir an evvel el atmanız gerektiği inancındayız. Söz konusu insan sağlığı. Kaldı ki, bu konudaki hassasiyetinizi biliyor ve çalışmalarınızı takdirle karşılıyoruz. Ama bu yaşanan olay gerek bölge halkını, gerekse diğer bölgelerden hastanelere gitmek zorunda kalan vatandaşı ciddi anlamda rahatsız edecek ve sağlık sistemine olan inancın iyice yitirilmesine neden olacak.
Özellikle devlet hastaelerine olan güvenin artmaya başladığı şu günlerde bu tür tablolar bize yakışmıyor.
Yapılan işelere vizyon diyorsak buna ne demeliyiz?
Bu haber 9557 defa okunmuştur

:

:

:

: