Seçim kızışıyor

2015 Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci turunun sonuçlanmasına iki gün kala, adaylar arasındaki rekabet oldukça gergin bir hal aldı.

2015 Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci turunun sonuçlanmasına iki gün kala, adaylar arasındaki rekabet oldukça gergin bir hal aldı. Dün gündemde yer alan bazı haberler, bomba etkisi yarattı. Bunlardan birisi, Derviş Eroğlu’nun Mustafa Akıncı hakkında “Fetullahçı olduğu yönünde iddialar duyduk” açıklamasıyken; bir diğeri ise İzzet İzcan’ın bayraklar konusundaki açıklama iddiaları oldu.
İzzet İzcan, konuyla ilgili haberin yayılması ile birlikte, iddiaların tamamen yalan olduğunu belirtti ve konunun yargıya taşınacağı açıklamasını yaptı. Öte yandan Akıncı ise Eroğlu’nun iddialarını oldukça sert bir dille yanıtladı. Akıncı “Seçimi kaybetme telaşına kapılan Sayın Derviş Eroğlu’nun, akıl almaz bir kara propagandadan medet umar hale geldiği bu acıklı durumu hayret ve üzüntü ile izlemekteyim.” cümlelerini kullandı.
Kısacası seçim akıl almaz bir söz düellosu yarışına döndü. Bakalım önümüzdeki bu iki günde daha ne tür iddialar duyacak, nelerle karşılaşacağız?
Sterling 4 TL’yi geçti
Tabi seçimin gündemi oldukça yoğun tuttuğu bu günlerde, dövizle ilgili haberlere çok da yer verilmez oldu. Dolar’da yaşanan ciddi artışın hemen ardından, İngiliz Sterlini de tavan yaptı ve 4 TL’yi geçti. Yani Türk Lirası olarak maaş alan ancak kirasından, araba taksitine her şeyini Sterlin olarak ödeyen vatandaşımızın vay haline!
Tabi şimdi bu seçim stresinin tam ortasında, hükümetten herhangi bir önlem almasını beklemek, ayıp olur. Böyle bir önlemi zaten bünyeler de kaldırmaz… Alışkın değiliz…
Bu nedenle varsın iki gün daha sabredelim… Seçimler bitsin… Bir tatil sürecine girilsin… Taraflar dinlensin… Sonra hükümet mensupları tebrik ziyaretlerini tamamlasın… Elbet bir çaresine bakılır Sterlinin de…
Bu haber 9491 defa okunmuştur

:

:

:

: