Biraz dinlenseydiniz

Seçim gündemi hepimizi gerdi, yordu…

Seçim gündemi hepimizi gerdi, yordu…
Kimi üzüldü kimi sevindi. Sonuç olarak halkın iradesi sandığa yansıdı ve yeni bir Cumhurbaşkanı seçildi. 4. Cumhurbaşkanımız Sayın Mustafa Akıncı’ya hayırlı olsun dileklerimizi sunarak bugünkü köşemize başlayalım.
Yaklaşık 2 haftadır (öncesini saymasak ta olur) gece gündüz demedik, dur durak bilmedik ve alnımızın akıyla Star Kıbrıs Medya Grubu olarak bir seçimi daha geride bıraktık. Gururluyuz… Yorulduk yorulmasına da emeğimizin karşılığını da aldık.

Siyasilerimizin de yorulduğunu umuyorduk ama durum hiç te bizim umduğumuz gibi değilmiş. Aslında daha önceden de görebiliyor kokusunu alabiliyorduk ama bu kadar erken olabileceğini tahmin etmiyorduk.

Siyasi partilerin içinde ateşler yakıldı, üstüne kazanlar oturtuldu ve su eklendi. Şimdi ise o geriye kazanın içinde kaynar suya kimin atılıp haşlanacağına karar verilmesi kaldı. İllaki birileri birilerini günah keçisi ilan edip pişirip yiyecek. Ama suçlu ama suçsuz. Sonuç olarak yaptık düzelttik, biz her an her şeye hazırız denilecek. Kimin neye ne kadar hazır olduğunu bu seçim sonucu herkese gösterdi.

Şimdi bütün siyasilerin başlarını ellerinin arasına alıp seçim yapmak yerine kendilerini nasıl düzelteceklerini düşünmenin zamanı…
Yeni kurultay krizlerini bu halk istemiyor. Kurultay krizlerini partileri nasıl yerle bir ettiğini herkes net bir şekilde yaşadı.
Seçimin hemen ardından bu kadar yıpranmışlık varken yeni bir hareket çok gereksiz.
Hem siz hem de halkı biraz dinlendirseydiniz. Herkes yorgun. En önemlisi memleket yorgun. Daha fazla yıpranmayın ve yıpratmayın.
Bu haber 9511 defa okunmuştur

:

:

:

: