Yakışmadı beyler…

İşimiz gereği her türlü olayın haberini yapıyoruz. Bazen haber niteliği bile taşımayan olayları sizler için detaylandırıp, sıra dışı haberler yaratmak için çaba harcıyoruz. Dedik ya işimizin gereği.

İşimiz gereği her türlü olayın haberini yapıyoruz. Bazen haber niteliği bile taşımayan olayları sizler için detaylandırıp, sıra dışı haberler yaratmak için çaba harcıyoruz. Dedik ya işimizin gereği.
Ama bazen de haber ayağımıza geliyor. Çünkü Meclisimiz var!
Sağ olsun vekillerimiz sebep her ne olursa olsun, birbirlerine takılmak için bahane arıyorlar. Ama bu sefer bardak biraz (iyi niyetli bir dozaj) taştı.
İktidar ve muhalefet birbirine girdi.
Bir anda Meclis TV’yi seyrederken kavga ile karşılaştık. Kısa süre içinde sosyal medyada tıklanma rekorları kırdılar. Komik videolarda bile bu kadar tık veya like (beğeni) görmemiştik.
Bizi ciddiye almıyorlar diye hayıflanıyoruz. Manzara ortada kim bizi ciddiye niye alsın.
Bu yaşadığınız ve yaşattığınız olay olmadı beyler. Meclis çatısı altına girip vekil olmayı kabul ettiyseniz ve halk sizi oraya göndermişlerse sanırız bu halka bir özür borçlusunuz. Çünkü gerçekten havada uçuşan küfürler, hakaretler size yakışmadı. Halkın gözünde ne hale gelindiğini oturup bir düşünün.
Eide gelmiş, hoş gelmiş…
Mecliste yaşanan bu talihsiz olay karşısında gündem de balon gibi söndü. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espan Barth Eide’nin adaya gelişi Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile görüşmesi… Görüşme anında ve sonrasında konuşuldu ama millet halen daha sosyal medya üzerinden Meclis’te yaşanan olaydan dolayı birbirine hakaret içerikli sözler tüketiyor.
Bu yaşananlar partilerin yaklaşan kurultayları ve başkanlık savaşlarının yoğun baskı ve stresinden olabilir aslında. Bunu da göz önünde bulundurarak yaş tahtaya basılmaması ve emin adımlarla ilerlenmesi gerekiyor.
Memleket ne sağı ne solu rahat bir nefes alamaz hale geldi. Varın kapatın dükkanları toplanın bir süpermarketin çatısının altında. İşte bakın görün o zaman alan da memnun satan da... Aynı gemiyi yüzdürmek için mecburiyetten ortaklığa alışılır.
Yani bırakın didişmeyi de gelecek için ortak adımlar atmayı planlayın. Kurultay süreçleri geçmiş yıllardaki gibi memleketin aklını başından almasın…

Bu haber 9520 defa okunmuştur

:

:

:

: