Buyurun bir kahvemizi için Ulutaş

Geçtiğimiz gün, ‘KIBRIS SÖZCÜ’ isimli haber sitesinde yer alan “Ada Tv karıştı” başlıklı haber ya da sözde haber ile ilgili bir açıklama yapmak gereği duyuyoruz.

Geçtiğimiz gün, ‘KIBRIS SÖZCÜ’ isimli haber sitesinde yer alan “Ada Tv karıştı” başlıklı haber ya da sözde haber ile ilgili bir açıklama yapmak gereği duyuyoruz. Haberde yer verilen bilgilere göre, “Star Medya Grubu” içerisinde ciddi huzursuzlukların yaşanmasından kaynaklı, peş peşe istifaların yaşandığına yer verilmiş. Ayrıca bu istifalara yenilerinin de eklenebileceğine vurguda bulunulmuş. Yine bu haber verilirken de, kurum içerisindeki çalışanların açık isimlerine yer verilmiş… Tüm bunların yazıldığı haberde ise haberi yazan kişinin ismine yer verilmemiş tesadüfü bir şekilde!
Elbette kurum içerisinde yaşanılan konuları, burada açık bir şekilde tartışacak veya çatımız altında yaşanılan özel konuları (haber niteliği olmayan ve kamuoyunu ilgilendirmeyen) açıklayacak değiliz! Ancak bahsi geçen haberin yapılması ile ilgili olarak, haberi yapan ‘KIBRIS SÖZCÜ’ haber sitesinin sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Taner Ulutaş’a; kendisinin duayen gazeteci tecrübesine dayanarak bazı sorular sormak niyetindeyiz!
Hani bizler mesleğin her ne kadar içinde olsak da; kendisinin tecrübelerine her daim saygı duymaktayız ve bize vereceği engin bilgilerinden faydalanmak niyetindeyiz!

- Okullu veya alaylı tüm gazetecilerin uygulamış olduğu, ‘taraflardan görüş alma’ gereğini, uygulamamanız, aslında bu gerekliliğin, gazetecilik etiği açısından bir değeri olmamasından mıdır? Bunca meslektaşımız, boşu boşuna mı, zaman ve emek harcayarak, tarafların da görüşünü almak çabasındadır? İçerisinde açık isimlerin yer aldığı ve karalayıcı unsurlar taşıyan bir haberde, ‘CEVAP HAKKI’ gereksiz midir?
Buradan size aslında sizin dahi emin olmadığınız bu konuda açıklamada bulunalım! BOŞVERİN! Bizler Star Kıbrıs Medya Grubu olarak, çatımız altında oldukça rahatız. Hatta buyurun, uygun bir gününüzde misafirimiz olun, kahvemizi için ve ortamı gözlemleyin. Kurumumuz ile ilgili merak ettiğiniz herhangi bir soru varsa da bizzat bizlere sorun ki; yaptığınız haberler sağlıklı olsun!
Zaten ülkenin en büyük sorunlarından birisi de bu değil mi? ASPARAGAS HABERCİLİK! Ülkede , “Bilişim Yasası”nın halen devreye girmemiş olması ve bunu bilen birtakım kalemlerin bundan faydalanması, genelde tüm medya sektörünün adının kirlenmesine yol açmıyor mu?

“Çamur at izi kalsın” zihniyeti ile oturduğu yerden, hiçbir emek ve bedel ödemeden; ‘cevap hakkı’ tanımadan, dilediği gibi haber yapanların, yaptıkları bu haberlerin vereceği zararları düşündüğü mü var? MAALESEF YOK! Çünkü düşünmelerini gerektirecek bir mekanizma YOK! BİLİŞİM YASASI YOK! HAL BÖYLE OLUNCA DA; KALİTE YOK! ETİK YOK! GÜVENİLİRLİK YOK! YARGI YOK! HAK ARAMA YOK! DENGE YOK! EŞİTLİK YOK!

Bu haber 9624 defa okunmuştur

:

:

:

: