Garantiler konusunda belge teatisi

Kıbrıs görüşmelerinin, her iki halk tarafından olmazsa olmazı, garantilerdir.

Kıbrıs görüşmelerinin, her iki halk tarafından olmazsa olmazı, garantilerdir.
Sn. Dışişleri Bakanı Sinirlioğlu’nun Adayı ziyaretinde, oluşacak devlet şeklinin yürüyebilmesi için:
“Çözümün, sürdürülebilir olması, garantör ülkelerin, konuya müdahil olması ile sağlanır“ açıklamasında bulunmuştu.
Bu açıklama, güney basınında da, Türkiye’nin garantörlük hakkından vazgeçmeyeceği yollu haberlerin ve yorumların yazılmasına neden olmuştu.
Sinirlioğlu’nun bu açıklaması, kuzeyde, halk üzerinde, bir rahatlatma getirmişti.
Rum Hükümet sözcüsü Hristodulidis’in, güneyde yaptığı açıklama karşısında, bellekler yine alt üst oldu.
Hristodulidis’in, tarafların garantilerle ilgili olarak, belgelerin teatisinden bahsetmesi ve bu haber kaynağının güneyden gelmesi, gözleri, kuzeydeki görüşmeci ve heyetine yönlendirdi.
Bu haber güney basınından, kuzey basınına aktarılan bir haber.
Doğruluğu, yanlışlığı müphem.
Bu konuda, Saraya, büyük görev düşüyor.
Bu haberin doğruluğu veya yanlışlığı, sağlıklı açıklamalar yapılarak, Türk Halkına duyurmalıdır.
Aksi takdirde, bu haberin doğruluğu yönünde, bir inanışın doğmasına neden olacak.
Bu da, vatandaşı, olası bir referandumda, şimdiden oyunun rengini belirlemek açısından etkili olacak.
Hep yazıp çiziyoruz !
Görüşmelerle ilgili, haber kaynağı olarak, niye güney basınına
Türk Halkı, mahkum ediliyor ?
Bunların doğruluk derecelerinin, ne kadar sağlıklı olduğu ortada.
Kıbrıs Türk Halkı, Garantörlük Sistemine, sıkı sıkıya bağlı bir halk.
Bu, Kıbrıs Türk Halkının, olmazsa olmazı.
Bunsuz, sandıkta “ EVET” denmesi imkansız.
Anlaşma, ancak bununla olur.
Bunsuz bir anlaşmanın onaylanması, kuzeyde, gayri kabil.
Garantörlük, Kıbrıs Türk halkının, adadaki yaşam hakkının güvencesi, tapusudur.
Bu tapuyu deldirmeye, hiç ama hiç, izin vermez.
Dolayısı ile, Garantörlük sisteminin kalkması ve başka bir sistemin gelmesi veya gelmemesi üzerinde yapılan düşünce ve söylemler boşunadır.
İki taraftaki sermaye çevrelerinin de, olası bir çözümde, havaya uçacakları yollu açıklama ve yorumlar ise, bir ütopyadır.
Güney sermayesi, dünya ile bütün.
AB‘nin, tüm destekleri, yanlarında.
Geldikleri, durum ortada.
Dünyadaki, ekonomik kriz, her tarafı şemsiyesi altına aldı.
Bu kriz, Adada varılacak bir anlaşma ile giderilecek ve ortadan kalkacak hayali içinde olanlar ise, kusura bakmasınlar.
Hayalleri, daha, ham.
Bu haber 10000 defa okunmuştur
  •    - 16.09.2015 YAHU SANA GERCEKLERI YAZDIK.YINE DE KABUL ETMIYORSUN.ILLE DE SENIN DEDIGIN OLACAK!ISTE OLMUYOR.YABANCI GUCLER SENI DINLEMIYOR!ONLARIN DEDIGI OLUYOR.ABD DAHA ONCE DE ACIKLADI.DEDI KI ``SU INCIRLIK BIZIM ICIN ARTIK ESKISI KADAR ONEMLI DEGILDIR.``.INANMIYORSAN SEN ABD``LI SAYILIN.ZENCI OBAMA AMCANA GIT VE SAHSEN BEYAZ SARAY``DA SENI KABUL EDIP YAZDIGIM GERCEKLERI BIR DE SAHSEN ONUN AGZINDAN DINLE.BASKA BIRSEY DE YAZMIYORUM.
  • garantörlüklerine    - 16.09.2015 hıyanet eden garantörleri istemiyoruz . Biri kendi çıkarları için 2 toplumu ve anavatanlarını fitleyerek birbirine düşürdü ( ingiliz ) digeri adanın tümünü kendine baglamaya kalktı ( yunanistan ) digeri de fırsattan istifade amacı kıbrıs cumhuriyeti yasal düzenini tekrar kurmak olan müdahale hakkını adayı bölüp bir tarafını hegemonyasına alma ve adaya illegal nüfus aktarımı amaçlarına alet etti . Ben napayım böyle garantörleri.3 ü de adadan gitsin.
  • Netin garantörlüğü Hasan Mehmet  Lefke - 16.09.2015 Türkiye, Yunanistan ve İngiltere 1960 anlaşması ile kurulan KC``nin garantörüdürler. Şimdi olası bir anlaşmada, KC, Kıbrıs Federal Cumhuriyetine dönüşecek mi? Bu durumda üç devlet normal olarak, bu yeni kurulan devletin garantörü olacaklar. Ancak Yunanistan garantörlükten çekiliyor. Yine İngiltere de Hristofyas ile bağımsız egemen üsleri için yaptığı anlaşma dolayısı ile o da çekilmek istemekte. Geriye Türkiye kalıyor. Türkiye de anlaşma ile AB ülkesi olan bir ülkenin nasıl garantörü olabilir anlamak mümkün değil. Kurulacak Kıbrıs Federal Cumhuriyetine karşı ortaya çıkacak bir tehdide Türkiye AB izni olmadan müdahale edebilir mi? Ama Türkiye Kuzey Kıbrıs oluşturucu devletinde kuruluş anlaşması ile bağımsız egemen bir üs kurarsa, caydırıcı bir güç olabilir. Bir şey daha. KC veya oluşacak KFC ayrı bir devlettir. Bu devletin güneyi olmasa bile kuzey federasyonunun TC ile çok yakın ve özel ilişki olacağı zaten kesindir. Kaldı ki uluslararası ilişkiler çıkar üzerine olur. Dost-Düşman değil
  • ince  NY - 16.09.2015 Oyle olsa kapatir gider adamlar.
  •    - 16.09.2015 INCE-NY.MAALESEF COK YANLIS YAZDIN.CUNKU INCIRLIK ARTIK STRATEJIK DEGERINI YITIRDIGI ICIN ABD,BURAYA COK DEGER VERIYORMUS GIBI DAVRANIP TC``DEN BOLGE SORUNLARINA SOZDE MUDAHALE EDEBILMEK ICIN TAVIZ KOPARMAKTADIR.IYI OKU.INCIRLIK``IN YERINE ABD ,ESKI MUTTEFIKI K.IRAK``TAKI BARZANI KANALIYLE INCIRLIK``IN YERINI ALAN BIR US KURDU BILE.AYRICA SU ONEMLI NOKTAYI DA BILMIYORSUN.AVUSTRALYA JETLERI ILK KEZ DUN SURIYE ICINDEKI ISID TERORISTLERINI VURMAYA BASLADI.HEM DE DUBAI``DEN TAM BIN KM YOL ALIP SURIYE``YE GIRDILER.YANI INCIRLIK``IN MODASI COKTAN GECTI.BIR DE ABD,KIBRIS``TAKI AGROTUR USSUNDEN DE HAVA HAREKATI YAPMAKTADIR.SANIRIM GERCEKLERI YALANSIZ DOLANSIZ SUNABILDIM.INCIRLIK USSU BIR HICTIR.
  • isimsiz ince  NY - 16.09.2015 Onlarda incirligi kusatir ve durum esitlenir.
  •    - 15.09.2015 H.MEH,ET.ONERILERIN MANTIKLI AMA GERCEKLESMESI ZOR.CUNKU: 1-INGILTERE ASKERI USLERINI,1960 YILINA KADAR KENDI MALI OLAN TUM KIBRIS ADASINDA KURMUSTU.YANI KIBRIS CUMHURIYETININ KURULDUGU 1960 YILINDAN SONRA DEGIL.ADAYI SOZDE BAGIMSIZ BIR DEVLETE DEVREDERKEN USLERI DE FAALIYETTE IDI.AB DE GIRERKEN BU USLERINI COK ONCEDEN AYRI BIR STATUYE KOYMUSTU. 2-KIBRIS BIR GARANTOR GOZUYLE BAKTIGI AB``YE ALINIRKEN BU DEMEK DEGILDIR KI KIBRIS``IN BM GUVENLIK KONSEYININ DE ONAYI ILE TC``NIN KAZANDIGI GARANTORLUGU GECERSIZ KILSIN.BOYLE SEY OLAMAZ.OLMASI ICIN UC GARANTOR ULKENIN TEKRARDAN ORTAK ONAYINA BM G.KONSEYININ DE EVET DEMESI GEREKIR.3-TC``NIN BIR ASKERI US KURMA KARSILIGINDA TUM KIBRIS ADASININ GARANTORLUGUNDEN VAZGECECEGINI SANMIYORUM.CUNKU MESELE,KIBRISTURK HALKININ VARLIGI DEGIL,TC``YE GUNEYINDEN GENIS KAPSAMLI BIR DUSMAN COGRAFYANIN FAALIYETINE IZIN VERILMEMESI MESELESIDIR.YARIN TC``NIN KIBRIS``TAKI USSU KUSATILIRSA BUNA NE DIYECEKSIN ACABA?MESELA ABD``NIN 6.FILOSU YAPARSA!ANLATABILDIM MI?
  • AB ülkesinde garantörlük. Hasan Memet  Lefke - 15.09.2015 Kıbrıs yıllardan beri AB ülkesi. sadece Türklerin yaşadığı kuzey bölgesinde AB askıda. Eğer iki toplumlu, iki bölgeli, federasyonda anlaşma olursa, kuzey bölgesindeki askı durumu ortadan kalkacak ve tüm Kıbrıs AB ülkesi olacak. Yunanistan da, İngiltere de AB ülkeleri. Tek Türkiye AB ülkesi değil. Peki Türkiye AB ülkesi içindeki Kıbrıs``ta nasıl bir garantör olacak? Yine Samson gibi biri çıkıp da KC``ini yıkarsa Türkiye AB içerisindeki bir devlete nasıl müdahale edebilecek? Bunun uluslararası anlaşmalarla olması mümkün değil. Belki Türkiye``nin de etkili olduğu NATO ile olabilir, ama bu da K/Türklerce istenmesi düşünülemez. O zaman garantörlüğün şekil değiştirmesi şarttır. En uygunu da İngiliz Egemen Üsleri gibi, Kuzeyde Türkiye``nin Egemen Üslerinin veya üssünün kurulmasıdır. Nasıl ki İngiliz egemen üsleri AB dışında ise, aynı şekilde Türkiye``nin egemen üsleri de AB dışında olabilir.
  • 3 silahsorun garantisi..    - 15.09.2015 Madem 3 garantorlar bu halkin adadaki yasam hakkinin guvencesidir. BU halkin bu kibrista varligi hata..

:

:

:

: