Güçlünün değil haklının yanındayız

Yayın hayatımıza başladığımız 2007 yılında ilke edindiğimiz temel prensibimiz her zaman haklının yanında yer almaktı. İşte bu sebepten “Güçlünün değil haklının yanında” sloganıyla başladık ve o günden bugüne tam 12 yıl geçti.

Yayın hayatımıza başladığımız 2007 yılında ilke edindiğimiz temel prensibimiz her zaman haklının yanında yer almaktı. İşte bu sebepten “Güçlünün değil haklının yanında” sloganıyla başladık ve o günden bugüne tam 12 yıl geçti.

Bu 12 yılda nelerle mücadele etmedik!

Nelere göğüs gerdik, tiraj kaybetme pahasına hep haklının yanında olmaya özen gösterdik.

Ülke menfaatini her zaman üst seviyede tuttuk, Kıbrıs Türkü’nün haklı mücadelesinde hep yanında olduk. Toplumsal olaylarda halkın yanında sesimizi yükselttik. Çevre olaylarında hep ön planda ve ilk haberi veren yine biz olduk. Mücadelesini de halkla beraber yaptık.

Nerede biz haksızlık yaşansa, Star Kıbrıs ve Ada TV hep orada oldu, etkili ve ısrarlı yayınlarıyla “Güçlünün değil, haklının yanında” olduğunu ortaya koydu.
Bizim yayın ilkemiz önce devlet ve millet anlayışıyşa başladı, KKTC’ne zarar gelmemesi için gerekirse çok şeyden feragat bile ettik. Ancak yanlış yapılanlara da sessiz kalmadık, siyasilere ısrarla yanlışlarını yüzlerine vururcasına yayınlarımızı sürdürdük, halkın beğenisini aldık.

Star Kıbrıs dün olduğu gibi bugün de bu ilkeli ve ısrarlı yayınlarını sürdürmeye kararlıdır. Kim ne derse desin, kim olursa olsun makam farkı gözetmeksizin, yanlışları ortaya çıkarmaya devam edeceğiz.

Ülkede bir yıldır huzursuzluğa neden olan ve haksızlıkların yapıldığına inandığımız ve bu yapılan haksızlıkları belgeleriyle ortaya koyduğumuz İskele-Y.Boğaziçi-Mağusa imar planı taslağının son haliyle ülkenin ekonomisine yarar değil zarar getireceğine inandığımızdan ve yine ekonomik örgütlerin, turizm örgütlerinin, yatırımcıların, uzmanların çıkardığı karşıt seslerden de destek alarak haklılığımızı yayınlarımızla ortaya döktük.

Ülkeyi idare edenleri uyardık!

Adaletli olun, eşitlikçi olun, ayrımcılık yapmayın diye,
Ancak bu imar planı taslağına karşı bir çok yerden karşıt seslerin yükselmesi üzerine bu konudaki yayınlarımızın ne kadar haklı olduğunu gördük ve bölgeden de bir o kadar destek aldık. Bölge belediye başkanları yayınlarımızın rehber olduğu düşüncesinde birleşti. Bu plan taslağı böyle kalırsa bölgenin ekonomik gelişimi durur diyen belediyeler de bizim yayınlarımızın arkasında yer aldı.

Star Kıbrıs’ın dünkü sayısında ön sayfadan gördüğümüz “UBP-HP’ye demokrasi uyarısı” ve “hesap sorma hakkımızı kullanacağız” uyarımızın ardından, hükümetin konuyla geç de olsa ilgilenmesi, bizzat Başbakan Sayın Ersin Tatar’ın ve İçişleri Bakanı Sayın Ayşegül Baybars’ın birebir temas kurarak, yatırımcıların zarara uğratılmayacağı, yatırımcılar arasında asla ayrımcılık yapılmayacağı ve bu plan taslağının gelen uyarılar üzerine olumlu yönde değişeceği hassasiyetleri bizleri son derece memnun etmiştir.

Zira bizim amacımız, kimseden ayrıcalıklı haklar talep etmek değil, bilakis başkalarına tanınan ayrıcalıkların fark edilmesini sağlamak olmuştur. Biz hükümetin herkese eşit davranarak, bölgeyi 3-4 inşaat şirketinin tekeline teslim etmemesi ve bu inşaat şirketlerinin bölgeyi “atı alan Üsküdarı geçti” özdeyişleriyle istedikleri gibi şekillendirmesinin önüne geçmesi gerektiğini talep ettik.

Şimdi önümüzde bu İskele-Y.boğaziçi-Mağusa imar planı taslağının askıda kalmasının 36 günü kaldı. Bu günler çok iyi değerlendirilmeli, planda rahatsızlık ve ayrımcılık yaratan maddeler iyi incelenmeli, ortaya bölge ekonomisini rahatlatacak, yatırımcıların önünü açacak, haksızlıklara son verecek bir planın hayat bulması en büyük amacımız.

Son olarak Başbakan Sayın Ersin Tatar ve İçişleri Bakanı Sayın Ayşegül Baybars’ın konuyla ilgilenecekleri ve kimseye haksızlık yapılmayacak ve ayrımcılığın olmayacağı bir kalıcı imar planı sözüne ve samimiyetlerine güvenerek, “Güçlünün değil, haklının yanında” yer almaya devam edeceğiz.
Bu haber 10278 defa okunmuştur

:

:

:

: