Yakışmadı Mustafa Akıncı

Akıncı dün bir TV kanalında öyle sözler sarf etti ki, duyan hiç kimse kulaklarına dahi inanmadı. Bu ülkede Cumhurbaşkanlığı gibi en yüce bir makamdan anavatan ile adeta köprüleri atan böyle bir konuşma hiç gerçekleşmemişti.

Akıncı dün bir TV kanalında öyle sözler sarf etti ki, duyan hiç kimse kulaklarına dahi inanmadı. Bu ülkede Cumhurbaşkanlığı gibi en yüce bir makamdan anavatan ile adeta köprüleri atan böyle bir konuşma hiç gerçekleşmemişti.
Bu sözler öyle zehirli sözlerdi ki, seçim kazanılsa bile anavatan ile onarılmaz yaralar açacak türdendi…
Ne dedi Akıncı?
Türkiye tarafından seçimlere açıkça müdahale yapıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı, büyükelçiliğin seçim karargahına döndüğünü öne sürdü.
MHP ve AK Partili milletvekillerinin adada köy köy gezerek, “Akıncı’ya oy vermeyin” dediklerini ileri sürdü.
Akıncı, “Bu seçim döneminde iş insanlarıyla, kimine ima yolluyla, kimine vaat, kimine tehditle baskılar yapılıyor. Bazılarına adaylıktan çekil şeklinde söylemler yapılıyor. Yeri ve zamanı geldiğinde daha açık konuşacağım. Türkiye adına hareket ettiğini söyleyen makamların, Kıbrıs Türk demokrasisine saygı göstermesi lazım” dedi.
Aslında bu sözlerin Akıncı’nın söylediğini kulaklarımızla duymasak, pekala bir Rum parlamenter söyledi zannedebilirdik.
Ancak maalesef bizim cumhurbaşkanımız söyledi.
Aslında uzunca bir zamandır anavatana ve kendi şahsına saldırılar karşısında sessiz kalan Büyükelçi Ali Murat Başçeri’nin de iddialar karşısında sabrı taşmış olacak ki dün zehir zemberek bir açıklama yaptı.
Türkiye’nin herhangi bir şekilde seçim malzemesi yapılmasının kabul edilemeyeceğini belirten Büyükelçilik, karalama kampanyalarına karşı her türlü hukuki girişimi başlatacağını duyurdu.
“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını seçimlere müdahale ekibi olarak ilan eden anlayışı kınıyor, takdiri Kıbrıs Türk halkının vicdanına bırakıyoruz” diyen açıklamayı okuduğumuzda Kıbrıslı Türkler olarak yüzümüz kızarmalı.
Bu mu anavatana teşekkür?
Bu mu aylardır yapılamazken TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla bir çırpıda yapılmak üzere olan pandemi hastanesi için duyduğumuz minnet?
Bu mu suyunu içtiğimiz Anadolu’ya şükran?
Anavatan ile yavru vatan arasına ekilmek istenen düşmanlık tohumlarıyla amaçlanan nedir?
Türkiye’ye karşı düşmanlık yaratmak isteyen anlayış, kimin ekmeğine yağ sürmek istiyor?
Yazık… Günah… Ayıp… Tek kelimeyle utandık…
Yakışmadı Mustafa Akıncı…

Bu haber 11524 defa okunmuştur

:

:

:

: