Seçimlere müdahale böyle olur

Sonunda bu da oldu. Yabancı istihbarat örgütlerinin oyuncağı olmayı başardık.

Sonunda bu da oldu. Yabancı istihbarat örgütlerinin oyuncağı olmayı başardık. Neden mi? Çünkü Türkiye ile gerçekleştirilen çalışmaları manipüle ederek, seçim sonucu yönlendirmeye çalışmak, bundan başka bir şekilde ifade edilemez.
Bir takım kişiler apartmanların çatılarından ülkenin başbakanını görüntüleyip, yasadışı bir görüşme yapılıyor gibi algı yaratmaya çalışıyor.
Seçimleri manipüle etmek için kurulmuş olan internet gazeteleri de yalanın yayılmasına aracılık ediyorlar.
Sonra da bunun adına gazetecilik diyorlar. Kusura bakmayın, bu meslek o kadar ucuz değil.
Başbakan Tatar, devletin gelişmeleri yakından izlediğini, hiçbir istihbarat örgütü ile iş birlikçilerine vatandaşlara, vatana, millete zarar verme şansı tanınmayacağını, gereken tüm yasal adımların mutlaka atılacağını vurguladı.
Bu açıklama bile gürültü koparmaya yetti. Kimin ayağına basıldıysa öyle bir gürültü çıkarmaya başladılar ki, aslında niyet çoktan belli edildi. Anketlerde açık ara birinci çıkan Başbakan Tatar’ı Cumhurbaşkanı seçtirmemek… Algı operasyonlarıyla Tatar’ın önünü kesmek...
Önce parti içi muhalefeti kaşıdılar. Bu tutmayınca yabancı istihbaratçılarla iş tutup seçimlere gölge düşürmeye kalktılar.
Beyler unutmayın… Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi makamlarındaki resmi kişilerle görüştü. Siz kimle yatıp kalkıyorsunuz onu söyleyin. Ne demişler körle yatan şaşı kalkar.
Sizin bırakın şaşı kalkmayı, gözlerinizi bir an olsun açmaya dahi niyetiniz bile yok.
Elbette bu ülkenin de sahipleri var. Devletin yetkili makamları gelişmeleri yakından izliyor. Başbakan Tatar’ın da dediği gibi hiçbir istihbarat örgütü ile işbirlikçilerine vatandaşlara, vatana, millete zarar verme şansı tanınmayacak.
Ancak Başbakan sırf bunu söyledi diye basın özgürlüğü yaygarası koparmaya kalkanları da şimdiden uyarılım. Yemezler.
Bu ülkenin Başbakanı’nı, bakanlarını apartman çatılarından gizlice takip edip fotoğraflayanlar, Kıbrıs Türk halkının iradesine müdahale ediyor.
Son söz de Türkiye’den bazı milletvekillerinin buraya yaptığı ziyaretleri ve o sırada cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin görüşlerini beyan etmesini eleştiren liderlere…
Seçimlere müdahale yapılıyor diyordunuz. Seçimlere müdahale öyle değil böyle olur. Bizden söylemesi…

Bu haber 11236 defa okunmuştur

:

:

:

: