Sen nasıl bir Dışişleri Bakanısın Özersay?

Başbakan Ersin Tatar dün Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tarihi bir karara imza attı. Kapalı Maraş’ın sahil kesimi yarın açılacak.

Başbakan Ersin Tatar dün Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tarihi bir karara imza attı. Kapalı Maraş’ın sahil kesimi yarın açılacak.
Dosta düşmana karşı ülkemizin kararlılığını vurgulamak adına bu kadar önemli bir karara imza atılırken, ülkenin Dışişleri Bakanı Özersay, sosyal medyadan tuhaf paylaşımlar yapıyordu.
“Güvendiğim tek şey, Kıbrıs Türk halkının iradesidir. KKTC’de siyaset yapıp da bu iradeyi yok sayanlar geçmişte de sandıkta kaldılar, bundan sonra da sandığa gömülecekler” diyen Özersay’a sormak lazım.
Sayın Dışişleri Bakanı, Maraş’ın açılması senin projen değil miydi?
Sen Türkiye’den gelen yetkililerle Kapalı Maraş’ta poz poz fotoğraf verip envanter çalışması yapmaktan söz etmiyor muydun?
Hakkını vermek gerek. Belki de kapalı Maraş’la ilgili ilk çıkışları sen yaptın…
Peki ne oldu şimdi? Bu konunda siyasi rant toplayamadığını gördüğünden olsa gerek, Kapalı Maraş’ı açmak, buradaki siyasi iradeyi yok saymak mı oldu?
Bu ülkenin milli meseleleri, hak ve çıkarları her türlü kişisel menfaatin üzerinde değil miydi?
Anketlerde yüzde 9 görülen oyunu yüzde 10’a, bilemedin yüzde 11’e yükseltmek için bu kadar milli bir meselede bu yaygarayı koparmak sana yakışıyor mu Sayın Özersay?
Üstelik oturduğun Dışişleri Bakanlığı koltuğundan bu açıklamayı yaparken, uluslararası kamuoyunda bizi nasıl bir duruma düşürdüğünü göremiyor musun?
TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’la açıklama yapan Başbakan Tatar’a “bir koalisyon olduğunu ve bu kadar önemli kararların birlikte alınmasının şart olduğunu” ortaya koyarken, belli ki sen de Dışişleri Bakanı olduğunu unutmuş vaziyettesin.
Karardan sadece birkaç saat önce haberin olduğuna ilişkin açıklamana gelince…
Kusura bakma… O da senin ayıbındır Sayın Özersay…
Demek ki oturduğun koltuğun hakkını vermekten çok, seçim çalışmalarının telaşına düşmüş, Kapalı Maraş’ın açılmasına karşı çıkan sol cephe ile ittifakı seçmişsin.
Eğer hayalinde, seçim sonrasında UBP’nin olmadığı dörtlü koalisyonu yeniden canlandırma hayali varsa hiç kusura bakma Sayın Özersay.

Rüyadan uyanma vakti geldi. Bu halk o koalisyonu da seni de gördü. Bu kafayla bundan sonra ancak avcunu yalarsın. Bilesin Sayın Özersay…

Bu haber 11008 defa okunmuştur

:

:

:

: