Maraş’ta güneşli güzel bir gün!..

Kapalı Maraş’ın bir bölümü 46 yıl aradan sonra dün halkın ziyaretine açıldı. İlk bir saat içerisinde yaklaşık 300 kişi giriş yaptı.

Kapalı Maraş’ın bir bölümü 46 yıl aradan sonra dün halkın ziyaretine açıldı.
İlk bir saat içerisinde yaklaşık 300 kişi giriş yaptı.
Günün ilerleyen saatlerinde Maraş’a akın edenlerin sayısı binleri geçti.
Çocuğunu alıp gelen mi isterseniz, altın kumsalın da yüzen mi isterseniz…
Sesi çok çıkan azınlığa inat halk dün çok mutluydu…
Maraş’ta güneşli güzel bir gün vardı…
Güneş öyle bir parlıyordu ki 46 yıl sonra belki de Maraş sokakları da ilk defa böyle cıvıl cıvıldı.
Dün tarihi bir gündü.
Bu tarihi kararı alan başta Başbakan Ersin Tatar olmak üzere ona destek veren anavatana ne kadar teşekkür etsek azdır.
Kıbrıs meselesi Sayın Tatar’ın da deyimiyle artık dünyanın gündemine girmiştir. Başta Avrupa Birliği olmak üzere Rum yönetimi de artık bu işi zamana yayamaz.
Dün öyle bir adım atılmıştır ki, dünya artık Kıbrıs için bir gün önceki dünya değildir.
Her ne kadar bu tarihi adıma bu ülkenin en tepesinde oturan Cumhurbaşkanı Akıncı, eşlik etmemiş olsa da halk dün Başbakan Tatar’a olan sevgisinin göstermiş, Maraş sokaklarında onunla birlikte gururla yürümüştür.
“Bir senaryo yazılmış, Sayın Tatar’a da bu senaryoda figüranlık yapmak kalmıştır” diyen Akıncı, eğer o manzarayı görseydi figüranın kim olduğunu anlardı.
Ne yazık ki, Rum yönetimi ve Avrupa Birliği başta olmak üzere KKTC’ye karşı duranların kendisi için biçtiği rolün dışına çıkamayan Akıncı, asıl figüranın kendisi olduğunun farkında bile olamadı…
Elbette tarihi Maraş adımına her türlü siyasi menfaati bir kenara iterek açık destek veren YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’ya da burada özel bir parantez açmak gerek.
Kendisine yakışanı yapan Arıklı, Maraş açılımının hiçbir siyasi tartışma yapılamayacak kadar değerli olduğunu bize bir kez daha hatırlattı.
Aslında Maraş açılımına karşı çıkanların kimler olduğuna bakarsak safları daha iyi anlarız. Bakmayın siz bu açılımın mimarlarından Kudret Hoca’nın “Maraş’ın açılımına karşı değiliz ama..” diye başlayan sözlerine…
Kudret Hoca, ne yazık ki siyasi ikbalini her türlü milli davanın önünde tuttuğunu bir kez daha gösterdi. Tek kelimeyle utandık… Utandırdı… Halkın Partisi ve ona inanan on binleri de yaraladı. Şehit çocuğuna hiç yakışmadı…
TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın deyimiyle 46 yıl sonra Maraş dün insan sesleriyle doldu. Ne güzel oldu… Hoş bulduk Maraş… Seni çok özlemişiz…
Bu haber 10961 defa okunmuştur

:

:

:

: