En doğru karar…

Hem 1974 öncesini bilen hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin mücadelesine tanık olan Safa Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa, kritik bir eşikten geçen ülkemize görüşlerini aktarmayı vatan borcu bildi.

Hem 1974 öncesini bilen hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin mücadelesine tanık olan Safa Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa, kritik bir eşikten geçen ülkemize görüşlerini aktarmayı vatan borcu bildi.
Star Kıbrıs’ın 1. sayfasında bugün yer alan uyarılar, tarihe not düşülmesi bakımından önemlidir. O yüzden bu sözleri iyi okuyup anlamakta fayda vardır.
İşte Ali Özmen Safa’nın sözleri:
Pazar günü geleceğimizi ilgilendiren çok önemli bir seçim için sandık başına gideceğiz. Elbette böyle bir seçimde yaşanan kutuplaşma ortamı hepimizi derinden üzüyor.
Yaratılmak istenen Türkiye karşıtlığı, bu ülkeye etkisi uzun yıllar sürecek bir tahribata yol açmaktadır.
Şunu asla unutmayalım. Biz Türkiye’ye neden anavatan diyoruz? Çünkü hepimiz anavatandan geldik. Bazılarımız 1974’ten önce geldi. Bazılarımız 1974’ten sonra geldi. Ancak hepimizin kökü elbette anavatanımızdadır.
Şu anda bulunduğumuz Kıbrıs adasında haklarımızı almak için çalışıyoruz. Sulh içinde bu adayı paylaşmaya hazırız.
Ancak gelinen noktada Kıbrıs Türkü’nü yok sayan Rum zihniyetine karşı mücadeleyi de öncelikli görev sayarız.
Peki bu mücadeleyi en iyi kimle, nasıl yapacağız?
Bizim ihtiyacımız şu anda anavatanla işbirliği içinde hakkımızı, hukukumuzu koruyan bir liderdir. Çünkü aynı zamanda bir iş insanı olarak isteğimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin “yatırımcı dostu” bir ada olmasıdır.
Bugüne kadar ambargolar altında dışlanarak haklarını alamayan bir ülkenin vatandaşı olarak yaşanan bu duruma itirazımız var.
Şu an herkes Doğu Akdeniz’de… Dünyanın süper güçleri, onların şirketleri müthiş bir mücadele içinde...
Bir Kıbrıslı Türk olarak, bu hakka bizim de sahip olmamız gerektiğine inanıyorum.
Ne yazık ki ülkemizdeki Maraş açılımı bazı kesimler tarafından yerden yere vuruldu.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, burada yaşayan biz Kıbrıslı Türklere seslenerek, “Bu topraklar sizin. Sahip çıkmanız lazım. Bu topraklara sahip çıkan siyasi iradeye de sahip çıkmanız lazım. KKTC vatandaşlarının, ikinci turda kendileri ve ada için en doğru kararı vereceklerine inanıyorum' dedi.
Merak etmeyin Sayın Erdoğan. Bu topraklara da, bu topraklara sahip çıkan siyasi iradeye de sonuna kadar sahip çıkacağız.
Önümüzdeki Pazar günü yapılacak seçimde biz Kıbrıslı Türklerin hakkını kim alacak? Kimle koruyacak? Tek başına bunu sağlayacak gücümüz var mı? Bu kavgada yanımızda yer alan Türkiye ile en iyi iletişimi kim sağlar?
Tüm bu soruların cevabı çok açıktır.
En doğru karar...
Elbette Ersin Tatar’dır…

Bu haber 11138 defa okunmuştur

:

:

:

: