Özersay’dan yakışıksız sözler!..

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybetmenin moral bozukluğuyla uzun süre sessiz kalan Kudret Özersay, dün Meclis kürsüsünde açtı ağzını yumdu gözünü…

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybetmenin moral bozukluğuyla uzun süre sessiz kalan Kudret Özersay, dün Meclis kürsüsünde açtı ağzını yumdu gözünü…
Özersay’ın konuşmasını dinleyenler daha sekiz dokuz ay öncesine kadar Maraş açılımının mimarı olarak ortada dolaştığını unutabilirdi.
Sayın Özersay değil miydi, Maraş’ta objektiflere poz verirken envanter çalışmasından söz eden…
Sayın Özersay değil miydi, bu konuda sayfa sayfa demeçler veren…
Ancak son birkaç ayda seçim arifesinde sol muhalefetle bir olup Maraş açılımının karşısında duran Özersay, anlaşıldığı üzere hızını alamamış.
Dün Meclis kürsüsünde konuşan Kudret Hoca, “Maraş’ta, KKTC kurumlarının bilgisi dışında atılan adımlar yakışıksız” dedi.
Cumhurbaşkanı Tatar, Rum lider Anastasiadis ile bugün ara bölgede ilk teması yaparken, bu ülkenin hala daha Dışişleri Bakanı olarak senin böyle konuşman tam da dediğin gibi çok yakışıksız oldu Kudret Hoca.
Gerçi Meclis kürsüsüne 'Halkın Partisi Milletvekili' sıfatıyla çıktığını belirttin ama bizim orada da kafamız karıştı Kudret Hoca.
Sen cumhurbaşkanlığı seçiminde “bağımsızım” deyip Halkın Partisi’nde de istifa etmemiş miydin?
Yoksa partiye tekrar alınıp yine HP’li mi oldun?
Kendi kendinize çevirdiğiniz tiyatro tamam da bu milleti o tiyatroya seyirci olarak davet ederseniz ona itirazımız var.
“Kapalı Maraş ile ilgili gelinen nokta bu olmamalıydı. Bu durum başka bir yere doğru eviriliyor. KKTC kurumlarının onayı ve bilgisi dışında atılan adımlar yakışıksız” derken ne demek istediniz Kudret Hoca?
Sol marjinallerin dediği gibi Türkiye, Maraş’ı mı ilhak ediyor? Bu konuda ne düşünüyorsunuz Sayın Özersay?
Konuşmanızda yaptığınız açıklamaların ötesinde başka bazı şeyler de söyleyebileceğinizi ancak Bakanlık görevinin devam ettiğini, devletin menfaatlerine zarar gelmesini istemediğini belirttiniz.
Demek ki tüm bu açıklamaları yaparken Dışişleri Bakanı olduğunuzu hatırladınız. Ancak yine de bile isteye bu konuşmayı yaptınız.
Sizin deyiminizle çok yakışıksız oldu Kudret Hoca…
İnsan sormadan edemiyor. Bu hükümet, Dışişleri Bakanlığı koltuğunu nasıl bir zihniyete emanet etmiş?
“Devletin menfaatlerine zarar gelmesin diye bu kadar konuştum” diyen Özersay’a sormak lazım.
Ya kendini salıp biraz daha konuşsaydın başka ne diyecektin?
Seçim bitti, takke düştü, kel göründü.
Yeni hükümet kimle kurulacak bilinmez. HP ile de kurulabileceğine yönelik kanaatler var. Ancak şurası bir gerçek. Bu kafayla bir Dışişleri Bakanı ile bu hükümetin yürümesine imkan yok. Bizden söylemesi…
Bu haber 10839 defa okunmuştur

:

:

:

: