UBP’yi rahat bırakın sorunlara odaklanın

Sterlin 11 lirayı geçti. Çarşı Pazar kan ağlıyor. Vatandaş sorunlar karşısında kime gideceğini, ne söyleyeceğini bilemiyor.

Sterlin 11 lirayı geçti. Çarşı Pazar kan ağlıyor. Vatandaş sorunlar karşısında kime gideceğini, ne söyleyeceğini bilemiyor.
Cumhurbaşkanı Tatar tarafından yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan Vekili Ersan Saner, bugün Meclis’te grubu bulunan partilerin yönetimleriyle koalisyon trafiğine başlıyor.
Elbette ülkenin en büyük partisi olunca sorumluluk da bir o kadar ağır. Çünkü yumurta küfesi UBP’nin sırtında yer alıyor.
Muhalefet fırsat bu fırsat UBP kurultayındaki gelişmeleri dillerine dolayarak, bundan bir fayda, bir çıkar sağlamaya çabalıyor.
Ülkenin önünde dağ gibi sorunlar birikmişken, siyasetçilerin politik menfaatler uğruna böyle bir tartışma başlatmaları kabul edilemez.
Ülkenin şu an acil hükümete ihtiyacı var.
Bu bağlamda sorunlar karşısında ülkenin tüm siyasi kurumlarına birlikte mücadele çağrısı yapan Hamza Ersan Saner’in sözlerine iyi kulak verelim.
Ne diyor Saner?
“Her partinin kendi içinde bazı gelişmeler olabilir ama diğer bir partinin bir aile olarak görülebilecek diğer parti içinde yaşananları diline dolamaya kalkışması doğru değildir. Şu andan itibaren yapılması gereken yaşananları tarihin değerlendirmesine bırakmak ve ülke insanının sorunlarının çözümüne odaklanmaktır.”
Son derece haklı ve yerinde bir değerlendirme.
Bir yanda Doğu Akdeniz’de ateş çemberinde hak ve menfaatlerimizi korumaya çabalarken, diğer yanda dünyaya Kıbrıs Türkünün varlığını kabul ettirmeye çabalıyoruz.
Ekonomi ise sadece bizde ve Türkiye’de değil, dünyada da iyi değil.
Bir de bunların üstüne bizim yıllardır süren kronik sorunlarımızı eklersek, güçlü bir hükümetin bizim için ne kadar acil olduğu ortadadır.
Ancak bunun yerine “UBP kurultayına şu müdahale etti, bu müdahale etti” tarzında bir tartışmayı ülkenin bir numaralı gündemi yapmak doğru değildir.
Vatandaşın derdi geçim.
O yüzden bizi yönetmesi için Meclis’e gönderdiğimiz vekillerden de şu an tek beklentimiz, bu geçim sıkıntısının önüne geçmektir.
Bu gemide hepimiz beraberiz. UBP bu geminin kaptan köşkündedir. Muhalefet ise şimdilik güvertede. Kaptanı olmayan gemi yolunu bulamaz. UBP’nin şu anki kaptanı Ersan Saner’dir. O yüzden Saner’in kuracağı hükümete tüm partiler çözüm önerilerini de iletmelidir.
Son söz de muhalefete. Bu gemide hep birlikteyiz. Gemi batarsa, şu an kaptan köşkünde bulunan UBP’yi oradan indirseniz bile bu gemiyi yüzdüremezsiniz. Bizden söylemesi…
Bu haber 11074 defa okunmuştur

:

:

:

: