Gölge etmeyin yeter!..

HP Genel Sekreteri Jale Refik Rogers, Meclis’te yer alan üç büyük partinin koalisyon hükümeti oluşturması gerektiğini belirterek, “UBP-CTP-HP el ele vererek, herkesin elini taşın altına koyması çok önemlidir” demiş.

HP Genel Sekreteri Jale Refik Rogers, Meclis’te yer alan üç büyük partinin koalisyon hükümeti oluşturması gerektiğini belirterek, “UBP-CTP-HP el ele vererek, herkesin elini taşın altına koyması çok önemlidir” demiş.
Kısaca Sayın Rogers, “Biz sayımız yetmesine rağmen UBP-HP koalisyonu olarak hükümet olmayı beceremedik, CTP de bize katılsın belki o zaman becerebiliriz” mi diyor?
Acaba Sayın Rogers, üç büyük parti derken 2018 Ocak seçimlerinde aldıkları oy oranından mı söz ediyor? Yoksa son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aldıkları yüzde 5’lik oy oranından mı?
Aslında HP Genel Sekreteri Jale Refik Rogers’a en güzel yanıt, CTP Milletvekili Salahi Şahiner’den geldi. Şahiner, “Halkın beklentilerini boşa çıkarmış bir Halkın Partisi, bugün bize hükümeti kurma noktasında akıl veriyor…” dedi.
Bir başka ifadeyle Rogers’a “sizin aklınız olsa HP bu durumda olmazdı” demeye getiriyor.
Yerden göğe kadar haklıdır.
Halkın Partisi her ne kadar Genel Başkan Yenal Senin tarafından “Hatalarımızı arıyoruz” diye özeleştiri sürecinde olduğunu iddia etse de hala daha hükümet olma iddiasındaki haliyle durumdan ders çıkaramadığını gösteriyor.
Peki aynı Halkın Partisi gerek dörtlü koalisyonda, gerek UBP-HP hükümetinde bu toplumun menfaati için hangi adımı attı?
Hangi taşı, taş üstüne koydu?
İmar Planı’nda İskele’den gelen isyanı mı duydu?
Bölge halkının hak ve adalet çağrısına cevap mı verdi?
Ya da 174 kişinin vatandaşlıklarını yasadışı bir şekilde iptal ederken, bunun adil olduğunu mu düşündü?
Adil olduğunu düşündüyse peşin peşin söyleyelim.
Halkın Partisi yönetiminin, bu konuda da bir özeleştiriye ihtiyacı var. Çünkü bugün yargı kararıyla vatandaşlıkların iptalinin doğru olmadığı tespit edilmiş vaziyette.
Halkın Partisi, iktidarı boyunca hiçbir vaadini gerçekleştiremedi.
Onun yerine isti fa eden Güzelyurt İlçe Başkanı Reşat Kansoy’un dediği gibi, eşitlik, adalet, demokrasi, özgürlük kavramlarının geliştirilebilmesi için oluşan umutları tüketti.
Tutarsızlık alışkanlık haline getirildi.
Partisel ayrıcalıklar, liyakatın göz ardı edildiği atamalar, Anayasanın eşitlik ilkesi ile örtüşmeyen istihdamlar bolca yapıldı.
Kısaca iktidara gelmeden önce ne söylediyse tam tersini yaptı.
Bugün ise Genel Sekreteri aracılığıyla, dörtlü koalisyonda yapamadıklarını, ikili koalisyonda hayata geçiremediklerini, UBP-CTP-HP olarak üçlü koalisyonda yapacaklarını iddia ediyorlar.
Sizden bu halkın tek isteği var Sayın Halkın Partisi milletvekilleri…
Yarattığınız hayal kırıklığı yeter de artar bile.
Bu saatten sonra sizden beklenen, “gölge etmeyin yeter” sayın milletvekilleri…Bu haber 10466 defa okunmuştur

:

:

:

: