Halk bencil siyasetçilerden intikamını alacak

UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner, hükümetin kurulması için yapılan görüşmelerden sonuç çıkmadığını belirterek, görevi iade konusunun bugün toplanacak Parti Meclisi’nde değerlendirileceğini söyledi.

UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner, hükümetin kurulması için yapılan görüşmelerden sonuç çıkmadığını belirterek, görevi iade konusunun bugün toplanacak Parti Meclisi’nde değerlendirileceğini söyledi.
Kısaca 15 gündür süren hükümeti kurma çalışmalarından bir sonuç çıkmadı. Elbette bu görüşmeleri yürütürken, UBP-CTP, UBP-HP, UBP-DP-YDP, tek başına UBP azınlık hükümeti, teknokrat hükümeti gibi tüm seçenekleri masaya koyan Ulusal Birlik Partisi, suçlanacak en son partidir.
Kimi oy kaygısı, kimi erken seçim hesabı, kimi koltuk sevdası nedeniyle hükümetin kurulmasını ne yazık ki engelledi.
Peki şimdi ne olacak?
Elbette hükümeti kuramazsa Sayın Saner, bugün yarın görevi Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a iade edecek.
Teamüller gereği bu kez CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Tatar’dan alarak şansını deneyecek.
Erhürman dün yaptığı açıklamada “Hangi hükümet kurulursa kurulsun erken seçim kapıdadır” diyerek icraat hükümeti için ümitsiz olduğunu şimdiden gösterdi.
CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın da icraat hükümeti içinde olmayacaklarını açıkladı.
Tüm bunlara rağmen eski dörtlü koalisyonu diriltme çabası içinde olanlara da hatırlatmakta fayda var.
O hükümetin Ankara’dan randevu bile almakta nasıl güçlük çektiğini, aylar süren mali kaynak akışındaki gecikmenin nasıl bir sancıya sebep olduğunu hiç unutmadık.
Şimdi ülkeyi tekrar böyle bir maceraya sürüklemek isteyenler, önümüzdeki ay 13. maaşların nasıl ödeneceğini, ya da bu bütçe yapısıyla Türkiye’den yardım alamadan devleti nasıl idare edeceklerini de bize anlatmaları gerekecek.
CTP bu gerçeğin farkında. O yüzden ateşten gömleği giymek istemiyor.
Halkın Partisi ise son büyük hatasını dörtlü koalisyonu kurma sevdasıyla UBP’yi ret ederek yaptı. Şimdi erken seçim kapıda…
Son oy oranı yüzde 5.74 ile baraj sınırında olan HP ile barajın altındaki yüzde 4’lük oyuyla DP, ilk seçimde topun ağzındadır.
Serdar Denktaş, son büyük kumarını oynadı. Önümüzdeki seçimde kendisiyle birlikte partisi DP’yi de kuyunun dibine attı.
“Ben olmazsam DP de olmasın” anlayışıyla hareket eden Denktaş’a karşı, Genel Başkan Fikri Ataoğlu DP’yi o kuyunun içinden çıkarabilir mi?
Yakın gelecekteki erken seçimde bunu göreceğiz.
Koltuk sevdasıyla yanıp tutuşan ve hükümetçilik oynayan tüm siyasetçiler, sandık kurulduğunda boylarının ölçüsünü alacak.
Halk, ülkeyi hükümetsiz bırakan bencil siyasetçilerden intikamını alacak. Bizden söylemesi…

Bu haber 14095 defa okunmuştur

:

:

:

: