Erhürman’a açık mektup

Hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan alan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, siyasi partileri ziyaretlerine bugün başlıyor.

Hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan alan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, siyasi partileri ziyaretlerine bugün başlıyor.
Amaç ülkenin önünde dağ gibi biriken sorunları çözebilecek ve hükümet boşluğunu giderecek bir modelle yeni iktidarı oluşturmak.
Aslında hakkını vermek gerekir. Cumhurbaşkanlığı yarışında da çok iyi bir mücadele veren namı diğer Tufan Hoca, kendi partisi içindeki ayak oyunları olmasa, belki de ikinci turda Ersin Tatar’la yarışacak tek isimdi.
Şunu da açıkça söylemekten geri durmayalım. Beş yıl sonraki Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki en güçlü adaylardan biri de Tufan Erhürman’dır. Belki de ülkenin gelecekteki cumhurbaşkanıdır…
Hal böyle olunca Tufan Hoca, geçmişteki hataları tekrarlamamalı… Dörtlü koalisyondaki en büyük ortağı olan Halkın Partisi’nin bakanları ile aynı hataları yapmamak, birinci önceliği olmalı.
Kıbrıs Türkünün, şu an hükümeti kurma görevini devralmış bir isim olarak Erhürman’dan en büyük beklentisi, kendisini rantçılara ve adaletsizliğe teslim etmemesidir. Halk rant değil adalet istiyor…
Sayın Erhürman dörtlü koalisyonu daha önce denedi. Dörtlü koalisyonu bozan kişi olan Sayın Özersay, UBP-HP koalisyonunu da bozan isim oldu.
Sayın Erhürman’a sormak lazım. Şimdi aynı Özersay ile ülkenin sorunlarını çözebilmek için birlikte yola çıkabilecek mi, ona güvenebilecek mi? Tüm bunları bize açıklasın…
Dörtlü hükümet zamanında başlanan ve kamuoyunda rant planı olarak anılan imar planında yaşananlar ortada.
Sadece siz değil, muhalefetin büyük bölümü tarafından rant planı olarak anılan böyle bir plan için adeta İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’a siper olan Kudret Özersay ile yeniden çalışabilecek misiniz?
İçişleri Bakanı olarak imza attığı 174 vatandaşlığı iptali başta olmak üzere pek çok kararı yargıdan dönen, yine Karpaz’da yargıya taşınan pek çok iddialara vesile olan Ayşegül Baybars’a tekrar gönül rahatlığıyla o koltuğu teslim edebilecek misiniz?
Sayın Erhürman, hükümet edeceği ortaklarını seçerken yaşanan tüm bu gerçekleri göz önüne almalı ve kararını da ona göre vermelidir.
Nasıl bir hükümet kurulursa kurulsun, önümüzde çok yakın bir gelecekte erken seçim olacağı da aşikardır.
Halkın Partisi belli ki iktidar ortağı olduğu dönemde yaptığı hataların faturasını o seçimde ödeyecektir.
Sayın Erhürman’a tavsiyemiz kısa süreli de olsa bir iktidar için o hataları ortak olmamasıdır. Aksi halde bedeli ağır olur. Bizden söylemesi…
Bu haber 11226 defa okunmuştur

:

:

:

: