Siz o toplantıyı veli toplantısı mı sandınız?

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs sorununda geldiğimiz noktaya ilişkin görüş alışverişinde bulunmak üzere dün Meclis’te temsil edilen partilerin genel başkanlarıyla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs sorununda geldiğimiz noktaya ilişkin görüş alışverişinde bulunmak üzere dün Meclis’te temsil edilen partilerin genel başkanlarıyla bir araya geldi.
Bu çok önemli toplantıya Özel Temsilci Ergün Olgun, Müzakere Heyeti Üyesi Oğuzhan Hasipoğlu, UBP Genel Başkanı Ersan Saner, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, HP Genel Başkanı Yenal Senin, DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit ve YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı da katıldı.
Hepsinin de toplantıya katılmasında bir neden vardı.
Ama toplantının bir konuğu daha vardı ki hiçbir resmi sıfatı olmamasına rağmen adeta kendisini zorla davet ettirmiş gibiydi.
HP’de şu an Genel Başkan olmayan Kudret Özersay’ın Genel Başkanların yer aldığı toplantıya niye katıldığı anlaşılamadı.
Eğer kendisi Yenal Senin’in velisi olarak toplantıya katıldıysa bunu açıklamalıydı.
Yok eğer çok istediği ama oturamadığı Cumhurbaşkanlığı koltuğuna kendisini biraz daha yakın hissetmekse mesele, kendisine bir önerimiz var.
23 Nisan’a bir şey kalmadı.
Sayın Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, kendisini ziyaret edecek 23 Nisan çocuklarından izin alarak bir günlüğüne koltuğunu Kudret Özersay’a bırakmalı…
O da böylece bir günlük de olsa hayaline kavuşurdu.
Belki de böylece siyasette daha aklı selim politikalara yönelirdi…
İşin şakası bir yana yarın yapılacak Halkın Partisi kurultayında tek aday olarak Genel Başkan adaylığına soyunan Kudret Özersay’a kim ne akıl verdi de seçim akşamı halktan yediği o yüzde 5’lik tokadı unuttu?
Bunu bilmiyoruz.
Ama emin olduğumuz tek gerçek, seçim gecesi siyasi hayata veda sinyali veren Özersay’ın dönüşü, Halkın Partisi’nin bitişi anlamına geldiğidir.
Partisinin oy oranını yüzde 20’lerde yüzde 5’lere düşüren bir lider, hangi yüzle yarın kurultayda HP delegelerine yine beni seçin diyecek?
Hangi umudu verecek?
Ciddi merak konusudur.
Ancak şurası bir gerçektir. Cumhurbaşkanlığında dün yapılan toplantıya velisiyle gelenler, seçim sandığına velisiyle gidemez.
Er geç tek başına ayakta durmayı öğrenmek zorundadır. Bizden söylemesi…

Bu haber 11651 defa okunmuştur

:

:

:

: